Ünlü CEO: Bitcoin 2021 Yılında 500.000 Dolara Çıkabilir!

Metin Alaca

Bitcoin (BTC) fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.800 dolar seviyelerinde olsa da lider kripto para biriminin yakın zaman içerisinde ciddi bir yükseliş elde edebileceğini düşünenlerin sayısında bir azalma görülmüyor. Kripto para ve blockchain projelerine yaptığı yatırımlarla bilinen Pantera Capital’in CEO‘su Dan Morehead, ses getirecek en güncel tahmini açıklayan isim oldu.

Morehead, BTC’nin yaklaşan blok ödülü yarılanması sonrasında ciddi bir yükseliş şansına sahip olduğunu belirtti ve tahmininin 2021 yılının Ağustos ayı itibariyle 500.000 dolar olduğunu açıkladı. Bu fiyat seviyesinin kendisi için de çılgınca olduğunu belirten Morehead, bunun mantıklı bir açıklaması olduğunu vurguladı.

Bitcoin Yarılanması Rekor Getirebilir Mi?

Bitcoin’in daha önceki blok ödülü yarılanmalarında, Halving’ten 459 gün önce fiyatın dip yaptığını ancak Halving gerçekleştikten sonraki 446 gün boyunca ise fiyatın yükselerek rekor kırdığını belirten Morehead, yine benzer bir döngü içerisinde olduğumuzu açıkladı. Morehead’e göre BTC fiyatı gerçekten de blok ödülü yarılanmasından yaklaşık olarak 514 gün önce en düşük seviyesine geriledi.

Bu da Morehead’e göre Halving’in etkisinin 2020 yılında da görüleceği ve fiyatın rekor yükseliş elde edeceği anlamına geliyor. Buna rağmen BTC/USD işlem çiftinin yeniden 9.000 dolar altına düşmesi ve bir türlü haftalık olarak bu seviyenin üstünde tutunamaması, yatırımcıların geleceğe yönelik tahminlerinde belirsizlik yaratıyor olabilir.

Morehead’in tahmininde haklı çıkıp çıkmayacağını ise Halving sonrası ilk ay gösterecek.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Mike Novogrtaz Kimlerin BTC Aldığını Açıkladı

Sonraki Haber

Bu Göstergelere Göre BTC Rekor Kıracak!

İlgili Haberler