Ünlü Milyarder: “Hadi Bitcoin’i Kadınların Parası Yapalım”

İlayda Peker

Risk kapitalisti Tim Draper, “Anything Is Possible” programına katıldığı sırada yaptığı açıklamada Bitcoin’de (BTC) bir patlama yaşanacağını ifade etti. Draper’ın açıklamalarına göre insanlar artık geleneksel para birimlerine bağlı oldukları için bankaları kullanmak istemiyor.

Para Basma Politikaları

Tim Draper yaptığı açıklamalarda, hükümetlerin geleneksel para kontrolünü elinde bulundurduğunu ve istedikleri gibi para basabildiklerini dile getirdi. Draper konuyla ilgili, ”Bitcoin’de bu durum olmayacak. Sadece 21 milyon Bitcoin olduğunu biliyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Risk kapitalisti, temel teknolojisi Blockchain olan Bitcoin’in ve aynı zamanda Blockchain’in, sigortacılıktan hükümetlere kadar bankacılığın yanı sıra sayısız sektörü dönüştürebileceğine inanıyor. Yapılan açıklamalara göre insanlar artık paranın transferi konusunda yeni yollara yöneliyor ve yeni yollar arıyor.

Dolayısıyla Draper, bu zihniyetle yeni bir küresel toplum inşa edileceğini düşünüyor. Örneğin milyader, Blockchain destekli alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domains’i destekleyerek, kapatılamayan ve sansürlenemeyen web siteleri oluşturmaya olanak tanıyan sistemin “inanılmaz etki yaratabileceğine” inanıyor.

Ana Akım Eleştirileri

CNN gibi ana akım medyanın kriptolar üzerinde yaptığı açıklamalara da değinen Draper, bu kuruluşların genellikle hiçbir şeyin değişmesini istemeyen devlet memurları ya da bankalar gibi kişi ve kurumları ziyaret ettiğini dolayısıyla kriptoların istenmediği olgusunu oluşturduklarını ifade ediyor.

Öte yandan Draper, kripto para ekosistemindeki cinsiyet eşitsizliğine de değindi ve Bitcoin’in ilk başlarda teknolojik bir gelişme olarak algılandığı için erkeklerin çoğunlukta olmasının şaşırtıcı olmadığını ifade etti. Ancak Draper’a göre sonrasında kadın sayısının artması da hiç şaşırtıcı değil. Ayrıca Draper açıklamalarına kadınların kontrolü ele alması ve “Hadi Bitcoin’i kadınların parası yapalım” demesinin vakti geldiğini de düşünüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum 2.0 Öncesinde Son Bir “Kostümlü Prova” Olacak

Sonraki Haber

Ripple Fiyatı: XRP Fiyatı Hız Kazanmaya Hazırlanıyor

İlgili Haberler