Bitcoin İşlemi İçin 500 Bin Dolarlık Rekor Ücret Ödendi

Bitcoin Haber

Bir kripto para katılımcısı, 200 dolar değerindeki Bitcoin’i transfer etmek için yanlışlıkla 500 bin dolar işlem ücreti ödedi. Bu durum, tek bir Bitcoin işlemi için ödenen en yüksek işlem ücreti rekorunu kırdı. İşlemi gerçekleştiren cüzdan adresinin 120 binden fazla işlem gerçekleştirmiş tecrübeli bir Bitcoin yatırımcısı olduğu belirtildi. İşlem, 10 Eylül günü gerçekleştirildi ve cüzdan adresine 1.700 dolar değerinde Bitcoin gönderildi. Ödenen işlem ücreti ise 19.89 BTC oldu.

İşlem ücreti, işlemi içeren bloku çıkaran Bitcoin madencilik havuzu olan F2Pool’a gitti. F2Pool’un kurucu ortağı ve yöneticisi Chun Wang, 20 BTC’nin işlemin arkasındaki kişi veya kişilerin talep etmesi durumu gözetilerek üç gün boyunca bekletileceğini açıkladı. Bu süre zarfında talep gelmezse, işlem ücreti Bitcoin madencileri havuzuna aktarılacak.

Bitcoin’in tarihinde bir dizi yüksek işlem ücreti ödemesi gerçekleştirildi. 2016 yılında bir Bitcoin işlemi sırasında bir kişi işlem ücreti olarak 134 bin dolar ödedi. 20 bin doları aşan toplam 24 Bitcoin işlem ücreti ödemesi bulunurken, 10 bin doları aşan toplam 233 Bitcoin işlem ücreti ödemesi bulunuyor.

Bitcoin kullanıcıları, gerçekleştirdikleri işlemler için diledikleri miktarda ödeme yapabilme özgürlüğüne sahipler. İşlem ücreti çok düşük olması durumunda madenciler bunu kabul etmeyebilirken, çok yüksek olması o işlemin hemen gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bitcoin ağında ortalama işlem ücretleri genellikle 1-2 dolar arasında olup, yoğun dönemlerde 60 dolara kadar çıkabilmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Cash 190 Dolar Desteğini Kaybetti: İşte Potansiyel Senaryolar

Sonraki Haber

Analiste Göre Cardano’nun ADA’sı Depresyon Aşamasına Girdi

İlgili Haberler