Bitcoin için Yeni Hedef 250.000 Dolar! Halving Sonrası Beklentisi Artıyor

Bitcoin Haber

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in, bir sonraki halving olayından sonra 250.000 dolarlık bir hedefi olduğu belirtildi. Kripto para analisti BitQuant, Bitcoin’in yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine daha erken ulaşabileceği tahmininde bulundu. Analist Twitter’da yaptığı açıklamada, Bitcoin’in halving öncesi hedefini 69.000 dolar olarak belirledi.

Bitcoin’in halving olayına altı aydan biraz daha uzun bir süre kaldı. Halving, Bitcoin’in blok başına kazanılan madenci ödüllerini her dört yılda bir %50 oranında azaltan bir olay. Bu durumun, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerini görmesi öncesinde bir sıçrama tahtası görevi gördüğü düşünülüyor.

Ancak BitQuant’a göre, bu durum tek başına Bitcoin’in değerini yükseltmeye yetmiyor. Analist, Bitcoin’in önümüzdeki Nisan ayından önce 2021’deki rekorunu kırmakla kalmayıp, bir sonraki halving döngüsü başladıktan sonra kripto para başına 250.000 dolara ulaşacağı tahmininde bulundu. Ancak analistler, BTC fiyat hareketinin halving ve sonrasında nasıl etkileneceği konusunda farklı görüşlere sahip.

Geçtiğimiz ay, Bitcoin yatırımcısı ve yazar Jesse Myers, Bitcoin’in altı haneli seviyelere ulaşacağı yönündeki fikirleri reddetti. DecenTrader işlem paketinin kurucu ortağı Filbfilb ise, halving öncesi BTC fiyat tavanının 46.000 dolar olacağını öne sürdü. Filbfilb, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 35.000 dolar civarında ve muhtemelen 2024’ün ilk çeyreğinde halvingten önce 46.000 dolara kadar çıkabileceğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Faiz Duraklaması Beklentisi Bitcoin’in Yükselişini Güçlendiriyor

Sonraki Haber

Binance CEO’su, Yönetim Değişiklikleri ve Regülatör Baskısı Hakkında Açıklama Yaptı

İlgili Haberler