Kriptolarla İlgili Kötü Niyetli Faaliyetlerden 2022’de Daha Yüksek Rakamlar Ele Geçirilebilir!

İlayda Peker

IRS Suç Soruşturma Başkanı Jim Lee, biriminin 2021’de ulaştığı önemli başarıları paylaştı ve gelecek yılın neden daha “verimli” olabileceğini açıkladı. İç Gelir Servisi (IRS), önümüzdeki yıl dijital varlıklarda on haneli meblağları ele geçirmeyi planladıklarını dile getirdi.

2021 Yılı Verileri

Bloomberg Crypto’nun yayınladığı makaleye göre, ele geçirilen kripto varlıkları, 2021 mali yılında vergi uygulama kurumu tarafından el konulan tüm varlıkların %95’ini oluşturuyor.

Lee, bu yıl ele geçirilen 3,5 milyar doların 1 milyar dolardan fazlasının şu anda kullanımda olmayan darknet pazar yeri Silk Road’un saldırganlarına ait olduğunu açıkladı. IRS’in açıklamalarına göre tipik olarak kripto para birimleri; elektronik dolandırıcılık, kara para aklama, uyuşturucu kaçakçılığı ve vergi kaçakçılığı gibi çeşitli tehlikeli suç faaliyetlerini gerçekleştirme için kullanılıyor.

Ayrıca IRS yetkilisi, şirketten çalınan 10 milyon doları saklamak için kripto para kullanan eski bir Microsoft çalışanının durumundan da bahsetti. Öte yandan Hollanda icra organları bir dizi Kamu Savcılığı Operasyonu sonucunda 29 milyon dolar değerinde kripto paraya el koymuştu.

2022 Yılı Planları

IRS tarafından 25 Kasım 2021’de yayınlanan resmi rapora göre, Suç Araştırmaları birimi lazer odaklı kripto para eğitimi ve açık kaynaklı istihbarat uygulamalarına (OSINT) odaklanıyor. Bu çabaları kolaylaştırmak için hizmet, önümüzdeki yıl Kuzey Virginia’da Gelişmiş İşbirliği ve Veri Merkezi’ni başlatacak.

Bu nedenle 2022’de çok daha etkileyici miktarda kripto ele geçirilmesini bekleniyor. Bu planlar, kripto brokerlerinin işlemlerin çoğunu IRS‘ye bildirmelerini sağlayan ve Başkan Joe Biden tarafından onaylanan yakın tarihli bir yasayla da uyumlu görünüyor.Total
34
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tether (USDT): “Yetkililerle İşbirliği İçinde Çalışacağız”

Sonraki Haber

Korku ve Açgözlülük Endeksi, Kripto Para Piyasasındaki Duyarlılığı Gözler Önüne Serdi

İlgili Haberler