Bitcoin İçin Şaşırtıcı Tahmin: Her Düşüş Bir Fırsat

Bitcoin Haber

ABD hükümetinin 1 Ekim’de kapanma ihtimali, Bitcoin‘in (BTC) fiyatını 27 bin dolara çıkardı. Ancak, önde gelen kripto para analisti Rekt Capital, Bitcoin’in fiyatının çökeceğini öne sürdü. Analiste göre, Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasına kadar olan 140 günlük süre, Bitcoin’in 20 bin doların altında birikim yapmak için son bir fırsat sunacağı bir süreç olacak.

Rekt Capital, blok ödülü yarılanmasının ardından, düşüşlerin satın alma fırsatı olmayacağını iddia ediyor. Analist, “Mevcut fiyatlardan şu anda satın almak büyük bir fırsat. Ancak blok ödülü yarılandıktan sonra bu fiyatlardan Bitcoin satın almak muhtemelen mümkün olmayacak. Fiyat çok daha yüksek olacak.” dedi.

Rekt Capital, önümüzdeki aylardaki muhtemel düşüşleri bir fırsat olarak görerek yatırımcılara en iyi şekilde yararlanmalarını önerdi. Analiste göre, bu düşüşlerde yapılacak alımlar, blok ödülü yarılanmasından sonraki 500 gün boyunca devam edecek parabolik yükseliş trendinde büyük getiri sağlayabilir.

Analist, Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasının Nisan 2024’te olduğunu ve tarihsel trendlere dayanarak bir sonraki boğa piyasasının zirvesinin blok ödülü yarılanmasından 518-546 gün sonra görülmesini bekliyor. Bu tahmine göre, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Eylül 2025 veya Ekim 2025’te zirveye ulaşabilir.

Son olarak, Ekim ayının geçtiğimiz on yıl boyunca Bitcoin için yüksek kazançlar sağlayan önemli bir ay olduğu belirtildi. Fiyat genellikle Ekim aylarında toparlanır ve 4’üncü çeyreği bu toparlanma eğilimi sürdürerek tamamlar. Son üç yılda Bitcoin’in Ekim ayında gösterdiği fiyat seyrine bakıldığında, sürekli olarak yükseldiği ve bu olumlu eğilimin genellikle bir sonraki yılın ilk çeyreğinde de devam ettiği görülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

VanEck, Ethereum Strategy ETF Karının Bir Kısmını Ethereum Geliştiricilerine Bağışlayacak

Sonraki Haber

Santiment’ten Bitcoin Cash, Chainlink, Maker DAO ve THORChain İçin Olumlu Tahmin

İlgili Haberler