Bitcoin İçin Sahte Kırılma Rallisi Beklenmiyor: Dave the Wave

Bitcoin Haber

Anonim kripto para analisti Dave the Wave, Bitcoin‘in (BTC) mevcut piyasa döngüsünde 2019’dakine benzer bir sahte kırılma rallisi yaşamadan yoluna devam edeceğini belirtti. 2019’da görülen sahte rallinin, sadece aylarca “satın alma bölgesinde” kalınmasının ardından Bitcoin’in fiyatında ani bir patlama yaşanmasına neden olduğunu belirten analist, bu durumun Logaritmik Büyüme Eğrisi (LGC) kullanılarak belirlenen satın alma bölgesine dayandığını ifade etti.

Dave the Wave, Bitcoin’in bu döngüde “satın alma bölgesinde” bir yıldan uzun süre geçirdiğini ve güçlü bir boğa rallisi için zemin kazandığını belirtti. Analist, aylık zaman dilimindeki Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesine dayanarak bu öngörülerde bulundu.

Dave the Wave, Bitcoin’in 2019’daki yükselişini ‘mini balon rallisi’ olarak adlandırdığını ve bu durumun LGC modeline dayandığını belirtti. Ancak bu kez böyle bir durumun söz konusu olmadığını, fiyatların kısa vadede biraz daha düşse bile MACD’nin risk yönetimli bir satın alma bölgesinde olduğunu gösterdiğini belirtti.

Analiste göre, Bitcoin’in düşen trend çizgisi altında düşüş bölgesinde kaldığı, ancak MACD çizgisinin yukarıdan sıfır çizgisine yaklaştığı için düşüşün tersine dönmesinin yakında olabileceği görülüyor. Ayrıca, LGC modelinin Bitcoin’in fiyat hareketinin güvenilir bir göstergesi olduğunu belirterek, 2018’den bu yana çizilen LGC modelinin hem fiyat aralığını öngörmede hem de satın almak için en iyi zamanı tahmin etmede en iyi performansını gösterdiğini ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçti: Balina ve Köpekbalıkları Yılın En Yüksek Seviyesinde

Sonraki Haber

Shiba Inu Balinasından Stratejik Cüzdan Hareketi: Varlıklar Küçük Cüzdanlara Bölündü

İlgili Haberler