Bitcoin İçin Düşüş Trendi ve Ölüm Kesişimi Uyarısı

Bitcoin Haber

Kripto para analisti ve stratejisti Benjamin Cowen, Bitcoin‘in (BTC) yılın geri kalanında düşüş trendinde olacağını öngördü. Cowen, Bitcoin’in düşüş formasyonunu tamamlaması için yükselmeden önce tek haneli yüzdelik oranda düşmesi gerektiğini belirtti. Özellikle, Bitcoin’in yakın zamanda bir önceki dip noktası olan 24 bin 800 doları görme ihtimalini oldukça yüksek buluyor.
Cowen, Bitcoin’in dip seviyesini gördükten sonra “Ölüm Kesişimi” öncesinde bir rahatlama rallisi yapmasını bekliyor. Fakat bu ralli muhtemelen kısa ömürlü olacak ve bir düşen tepe oluşumuyla sonuçlanacak. Bitcoin’in fiyatı muhtemelen yılın geri kalanında düşüş trendinde olacak.
Son 24 saatte, Bitcoin’in fiyatı yüzde 1,92 yükselişle 26 bin doların üzerinde, 26 bin 248 dolardan işlem gördü. Cowen, oluşabilecek “Ölüm Kesişimi”nin bir önceki blok ödülü yarılanması öncesinde Bitcoin’i vuran benzer bir sinyal verdiğini belirtti.
Bitcoin’in bir sonraki blok ödülü yarılanması 2024 yılının Nisan ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Bu blok ödülü yarılanmasıyla şu anda 6.25 BTC olan blok ödülü yüzde 50 oranında azalarak 3.25 BTC’ye düşecek. Bitcoin’in 2019’daki fiyat hareketine bakıldığında, benzerliklerin ürkütücü olduğunu belirten Cowen, yatırımcılara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“XRP Topluluğu, LBRY’nin ABD SEC’ye Karşı Temyiz Başvurusuna Destek Verdi”

Sonraki Haber

XRP İlgi Azaldı: Güçlü Alım Sinyali mi?

İlgili Haberler