ETH Yorumları: 2020’de ETH, Bitcoin (BTC) ve XRP’yi Geride Bıraktı!

ETH Yorumları: 2020’de ETH, Bitcoin (BTC) ve XRP’yi Geride Bıraktı!

Forbes’da yayınladığı bir makalesinde Ava Trade baş piyasa analisti Naeem Aslam, bu zor yılda Ethereum’un (ETH) Bitcoin (BTC) ve XRP’den daha iyi iş çıkardığını dile getirdi.

“Ethereum Yol Gösteriyor”

Aslam tarafından yayınlanan verilere göre Ethereum yıl içinde yüzde 206 gibi muazzam bir artış yaşadı. Bunun yanında yılbaşındaki fiyatlarla karşılaştırılıdığında her ne kadar Bitcoin’in yüzde 82 arttığı ifade edilse de Anthony Pompliano’ya göre Mart ayındaki çöküşten bu yana Bitcoin yüzde 300 arttı. Son olarak yazısında XRP’ye de değinen Aslam dördüncü en büyük para biriminin bugüne kadar yüzde 30 arttığını ifade etti.

Bunların yanı sıra şu anda Ethereum 396 dolar bandında işlem görüyor ve yıl içinde birkaç kez 400 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerine çıkmayı başardı.

Yapılan açıklamalara göre topluluk, Ethereum‘un ağ için çok önemli olacak uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0 güncellemesini başlatacağını ve diğer iyileştirmelerin yanı sıra ETH madenciliğini proof-of-work (PoW) yerine proof-of-stake (PoS) konsensüs algoritmasına taşımasını bekliyor.

On-Chain Ethereum Göstergeleri

Analiz sağlayıcısı Glassnod’un paylaştığı birkaç ETH on-chain göstergesine göre Ethereum’daki küçük ölçekli bireysel yatırımcı sayısı artıyor. Yapılan son açıklamalara göre, 0.01’den fazla token bulunduran ETH cüzdanlarının miktarı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10.266.661’e ulaştı.

Buna ek olarak içinde 0.1’den fazla token bulunduran ETH cüzdanlarının sayısı da 3.567.767 ile yeni bir rekora imza atmış oldu. Ayrıca ETH transferlerinin sayısı da son 24 saatte arttı ve 43.367.125’i gördü. Bu da önceki değerlere göre yüzde 12,1’lik bir artış olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.