Bitcoin Fiyatında Yeniden Yükseliş: ETF Dosyaları Güncelleniyor

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz iki yıl boyunca sürekli düşüş yaşadı. Ancak son dönemde yaşanan dolandırıcılık ve iflaslar sona erdi. Bu durum, zincirleme iflasların bittiğini ve dolandırıcıların cezaevine girdiğini gösterdi. Şimdi ise kripto paralar için yükseliş döneminin başlaması bekleniyor. Pazartesi günü yanlışlıkla yayınlanan bir haber, Bitcoin fiyatının potansiyelini gösterdi ve kripto paraların makro cephenin sert rüzgarlarından kurtulabilmesi için güçlü bir katalizöre ihtiyaç duyduğunu gösterdi.

Bloomberg ETF Uzmanı Jame ve diğer popüler isimler, son dönemde güncellenen ETF dosyalarına dikkat çekiyor. Özellikle Fidelity dosyalarında yapılan güncellemeler, madencilikle ilgili riskler ve çevresel endişeler gibi konulara açıklık getirdi. Ayrıca, çeşitlendirilmiş portföyler için BTC ETF’in önemli bir seçenek olduğu vurgulandı.

BTC saklama hizmetiyle ilgili detaylar da başvuru dosyalarında yer buldu. Ünlü yatırımcı Cathie Wood tarafından yönetilen Ark, 11 Ekim’de yaklaşık beş sayfalık güncellemeler yayınladı. Ark’ın BTC’lerinin Coinbase’in diğer müşterilerinin hesapları veya kurumsal Bitcoin havuzu ile değil, blockchain’de ayrı cüzdanlarda tutulacağı son güncellemeyle dosyaya işlendi.

Bloomberg’dan James Seyffart’ın analist raporuna göre, bu hareket, SEC’in dosyalamayı imzalamaya açık olduğunu gösteriyor. Seyffart, yeni metnin tipik olarak yalnızca bir fon onaylanma yolunda ilerlediğinde ortaya çıkan bir adım olduğunu yazdı.

Son olarak, SEC’nin başvuruları erteleyip sonunda reddetme yaklaşımından uzaklaştığı ve iletişimi sağlamlaştırdığı görülüyor. Ayrıca, ABD’li siyasilerin kurumu daha fazla direnmeye zorlaması da önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Labs’ın İş Modeli Amazon’unkine Benziyor, Uzmanlar Ripple’ın Geleceğini Tartışıyor

Sonraki Haber

Grayscale Bitcoin Trust: Temel Token’ların Düşüşüne Karşı Direnç Gösteriyor

İlgili Haberler