Coinbase Yetkilisi Görevinden Ayrıldı! Bu Ne Anlama Geliyor?

Fatih Uçar

Brett Redfearn şirkette Sermaye Piyasası Başkanı olarak görev alıyordu. Ancak bugün akşam saatlerinde gelen son dakika bilgisine göre şirketten ayrıldı. Coinbase borsasında yaşanan bu ayrılığın perde arkası ise merak konusu oldu. Şirketin politika değişiklikleri ile ilişkilendirilen bu gelişmenin detaylarını inceleyelim.

Brett Redfearn Görevden Ayrıldı

Dijital varlık menkul kıymetleriyle ilgili bir dönem ciddi çalışmalar yapan Coinbase artık bu konuya daha fazla ağırlık vermeyecek. İçeriden alınan bilgilere göre Brett Redfearn bu politika değişikliği sebebiyle görevini bıraktı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) ticaret ve piyasalar bölümünün eski direktörü Brett Redfearn yaklaşık 5 aydır şirkette görev alıyordu. Şirketin menkul kıymet pazarında daha aktif rol alması için çalışmalar yapan isim dijital menkul kıymetler konusunda şirkete katkıda bulundu.

Brett Redfearn Göreve gelişi böyle duyurulmuştu

Wall Street Journal raporuna göre Redfearn şirketin menkul kıymetler konusundaki hedeflerinden uzaklaşmasından sonra görevden istifa etti. Kripto para borsası öncelikliler listesinden bu konuyu çıkardı.

Coinbase Strateji Uyguluyor

Redfearn şirketin dijital varlık menkul kıymetleri de dahil olmak üzere kripto sermaye piyasaları stratejisinden sorumlu isimdi, Nisan ayındaki halka arzdan önce Coinbase bazı bürokratları şirketi bünyesine kattı. Hükümetle arası iyi aynı zamanda tecrübeli isimleri arz öncesi ve sonrasında Coinbase bünyesine katan şirket yetkilileri mantıklı bir politika izledi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, bu yılın başlarında Ulusal Güvenlik Konseyi’nin eski bir üyesi olan Faryar Shirzad’ın şirkete katılacağını duyurmuştu. Ayrıca eski Google Pay mühendislik lideri Pankaj Gupta da şirkete katılmış ve Hindistan operasyonları hızla genişlemişti.

Tecrübeli ve bürokraside etkili isimlerin şirkete katkı sağlayacağının farkında olan Coinbase bu konuda gerekli adımları atmaya devam ediyor.

Coinbase hisseleri 342 dolardan başladığı yolculuğuna bugün 280 dolardan devam ediyor. Mayıs ayında dip seviye olan 224 dolar görülmüş ve bu dip 16-23 Temmuz tarihlerinde yeniden test edilmişti. Kripto para piyasalarının toparlanmasıyla fiyat yeniden arz noktasına doğru yaklaşıyor. Şirket kurulduğu günden beri CEO olarak Brian Armstrong görev alıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dogecoin Eski Günlerine Dönebilir Mi: DOGE Fiyatında Beklentiler Ne Yönde?

Sonraki Haber

London Hard Fork’unun Ardından Ethereum’da (ETH) Son Durum!

İlgili Haberler