Bu Gösterge Boğa Sinyali Veriyor Olabilir

İlayda Peker

8 Temmuz’da kripto para ekosisteminde bir rekor daha kırıldı. Coinbase başta olmak üzere kripto para borsalarından toplamda çekilen Bitcoin (BTC) miktarı 1 yılın rekorunu kırmış oldu.

Borsalardaki Çıkış Miktarları

Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre 8 Temmuz tarihinde toplamda 20.660 BTC’den fazla varlık çekildi. Bu rakam 2020 yılında günlük olarak Bitcoin borsalarından çekilen en büyük BTC miktarını temsil ediyor ve bu durum genellikle bir boğa sinyali olarak yorumlanıyor.

Bunların yanında ilginç bir şekilde 2020’nin başından bu yana yalnızca Coinbase’den çekilen BTC miktarı 20.787’ye ulaştı ve bu rakam tüm borsalardan çekilen miktardan daha yüksek.

Bunların yanında Coinbase her ne kadar Bitcoin çıkışlarında büyük rakamlarla karşılaşsa da para yatırma oranlarında daha büyük rakamlar görüldü. Genel olarak, olumsuz çıkışlar yaşadığı için, ortalama para çekme miktarının ortalama mevduat miktarından daha yüksek olduğu anlamına geliyor. Ortalama para çekme tutarının, saklama hizmeti müşterileri tarafından yapılan bir veya daha fazla büyük para çekme işlemi ile çarpılması da mümkün.

Boğa Sinyali Mi?

Yatırımcıların borsalardaki Bitcoin’lerini çekerek kendi cüzdanlarında saklama eğilimleri genel olarak boğa sinyali olarak yorumlanıyor. Ancak bu boğa sinyali kısa vadeli değil uzun vadeli beklentileri yansıtıyor. Çünkü yatırımcılar bu hamle ile herhangi bir işlem yapmadan bir süre beklemek istediklerini çünkü gelecekte fiyatın yükseleceğini düşündüklerini belirtmiş oluyor.

Ancak yine de piyasadaki karışık sinyaller göz önüne alındığında kısa vadeli yatırımlar konusunda oldukça dikkatli olmak gerektiği ifade ediliyor. Çünkü şu anda hem geleneksel piyasalar hem de kripto para piyasası salgın sebebiyle farklı sinyaller veriyor. Zaman zaman beklenmeyen fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi de yatırımcıları daha da tedbirli olmaya yönlendiriyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC ve S&P 500 Korelasyonu Neden Bozulmuyor?

Sonraki Haber

Ünlü Platform Kripto Dolandırıcılıklarını Engelleyemiyor!

İlgili Haberler