Bitcoin Fiyatında Beklenen Düşüş: Uzmanlar Uyarıyor

Bitcoin Haber

Son dönemde kripto para piyasalarında sığ volatilite dönemi yaşanıyor ve Bitcoin (BTC) fiyatında belirgin bir hareketlilik gözlemlenmiyor. Kıdemli uzmanların tahminlerine göre bu durum bir süre daha devam edebilir. 22 Ağustos’tan bu yana en düşük seviyelerine inen BTC fiyatı 26.000 doların altına indi ve 25.500 dolara kadar geriledi. Bu düşüş zayıf kalan hacimden kaynaklandığı için beklenen bir hareket olarak görülüyor.

Grayscale’in coşkusu erkenden söndü ve haftalık göreceli güç endeksi (RSI) önemli bir trend çizgisine düştü. Üstel hareketli ortalamalar (EMA’lar) artık dirence dönüşüyor. Tüm bu veriler ışığında, 13 Eylül tarihine kadar makro cephede ciddi bir gelişme beklenmiyor ve düşüşün devam etmesi muhtemel görülüyor.

Rekt Capital’in son piyasa değerlendirmesinde yatırımcıları uyardı. Analistler, haftalardır daha fazla kaybın yaklaştığını ve özellikle 22.000 dolar bölgesine dikkat çekiyorlar. Piyasa analistlerinin genel görüşü satışların devam edeceği yönünde.

Yeni bir düşüş için hedefler 22.000 ile 23.000 dolar arasında bulunuyor. CoinGlass verilerine göre Eylül ayı kayıpları için tarihsel normlar %7 ila %13 arasında bir düşüş vadediyor. Rekt Capital, bir rahatlama rallisi gerçekleşirse bunun ancak 27.000 dolar hedefli olacağını savunuyor.

Son olarak ABD Dolar Endeksi (DXY) 104 seviyesinin üzerinde bulunuyor ve son kayıplarını telafi ederek Temmuz ortasında başlayan yükseliş trendini sürdürme eğiliminde. DXY’nin henüz 106 seviyesini aşmamasına rağmen kriptoda satışların bu denli baskın olması, en kötü senaryoda neler olabileceği konusunda endişe yaratıyor. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığını unutmamalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

0,10 Doların Altında Değerlenen Potansiyel 5 Kripto Para Birimi

Sonraki Haber

Bitcoin Düşüşü ve Kritik Fiyat Seviyeleri: Analistlerin Tahminleri

İlgili Haberler