Bitcoin’deki (BTC) Yükseliş Geçici Mi?

İlayda Peker

Kripto para piyasasının popüler analistlerinden olan Capo, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, piyasanın hala satış baskısı altında olduğunu ve Bitcoin’in satıcıların kontrolünde hamle yaptığını düşündüğü için hala kripto para piyasasının tamamen dışında olduğunu ifade ediyor.

Piyasa Satıcıların Kontrolünde Mi?

Capo yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in bir birikim mi yoksa yeniden dağıtım sürecinde mi olduğumuzu bilmenin çok önemli olduğunu ifade ediyor. Bir aralıkta olduğumuzu ifade eden analist, şu anki aralığın diğerlerine göre çok küçük olduğunu ve birikimlerin genellikle büyük olduğunu dile getiriyor. Bu noktada finansmanın olumlu olduğunu belirten analist, open interest’in arttığını, kümülatif hacim alanının arttığını ve bunun da long pozisyonların agresif görünümüne yol açtığını dile getiriyor.

Analist konuyla ilgili olarak, “Benim düşünceme göre, bu açıkça yeniden dağıtımdır. Göstergeler düşüş eğilimi gösterirken, bu aylarda gördüğümüz aynı kurulumda uzun süre kapana kısılmış durumda.” sözlerini kullanıyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi dün 23.000 dolarlık sınıra merdiven dayadıktan sonra geri çekilme yaşadı ve yazının kaleme alındığı sırada 21.800 dolar sınırında işlem görüyor. Son 1 hafta içinde yaklaşık %10’luk bir artış yakalayan BTC’nin 1 ayda da %18’in üzerinde yükseliş performansı sergilemiş olması dikkatleri çekiyor.

Bununla birlikte Bitcoin, geçen Kasım ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan yaklaşık %68 düştü.

Öte yandan Capo, piyasaya yakınlaştırılmış bir görünümden baktığında çok sayıda gizli düşüş farklılığı olduğunu ve son volatilitenin geçici olabileceğini ifade ediyor. Dolayısıyla Capo’ya göre yaşanan yükselişler fake bir artışın habercisi olabilir ve BTC sonunda yeniden bir düşüş eğrisi çizebilir. Ancak yatırımcıların bu noktada tamamen kendi araştırmalarını yapmasının çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda var.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Düşüşü Bitti Mi? BTC Verileri!

Sonraki Haber

Celsius Pes Etmiyor: İşte Son Gelişme!

İlgili Haberler