Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçti: Analistler Ne Diyor?

Bitcoin Haber

Bitcoin, 12 Eylül’de üç ayın en düşük seviyesinden toparlanmaya başladı. BTC/USD paritesinde hızlı bir toparlanma görüldü. Özellikle Wall Street açılışında yaşanan zayıflığın ardından, Bitcoin 25.000 doların altına indi fakat kısa sürede 26.000 doların üzerine çıktı.

TradingView’den alınan verilere göre Bitcoin, Wall Street açılışında ani bir zayıflık yaşadı ve Haziran ortasından bu yana en kötü performansını sergilemek üzereyken 25.000 doların altına indi. Ancak, kısa sürede 26.000 doların üzerine çıktı.

Material Indicators ve diğer veriler, büyük hacimli yatırımcıların spot fiyatın etrafındaki likiditeyi temizlemesiyle Bitcoin piyasasını yukarı yönlü taşıdığını belirtti. Kurucu ortak Keith Alan, 24.750 doların aşağı yönlü harekette destek olarak kalacağını tahmin etti.

Popüler yatırımcı Skew, boğaların 26.000 dolar direncini aşmaları çağrısında bulunurken, CoinGlass’tan alınan verilere göre toplam BTC short likidasyonları 12 milyon doların biraz üzerindeyken, bir önceki gün 71 milyon dolarlık BTC long pozisyonu likidasyonu yaşandı.

Son olarak, popüler yatırımcı Credible Crypto, bir sonraki yükseliş BTC fiyat hareketinin potansiyel bir öncüsü olarak bir Bitcoin piyasa değeri hakimiyeti kırılmasını gördü. Credible Crypto, BTC hakimiyetinin düşüş trendini kırmasından beş gün sonra fiyatın 7.000 dolarlık bir hareketle aynı şeyi izlediğini belirtti. BTC’deki yükseliş piyasası yapısının bozulmaması ve BTC hakimiyetinin kırılmasıyla birlikte, bir sonraki hareketin hemen köşede olduğunu düşündüğünü belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Celsius Kurucusu Alex Mashinsky, FTC’ye Karşı Hukuki Mücadelesini Sürdürüyor

Sonraki Haber

Likit Staking Platformu Lido DAO’nun Tokeni LDO İçin Kilit Açılış Alarmı

İlgili Haberler