Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükseliyor: Spot Bitcoin ETF Onayı Bekleniyor

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden 27.200 doları aştı ve kripto topluluğu, Spot Bitcoin ETF onayını bekliyor. GBTC’nin ETF’e dönüşümü onaylanırsa, GBTC’nin negatif primi direkt olarak sıfırlanacak, bu da hızlı bir kazanç elde edilmesi anlamına geliyor. GBTC’nin net varlık değerine (NAV) iskontosu, Aralık 2021’den bu yana ilk kez %16’nın altında ve GBTC kazançları yılbaşından bu yana %146,4’e ulaştı.

Uzmanlara göre, ETF onayı artık kesin ve belirsiz olan tek şey bunun ne zaman olacağı. Bloomberg uzmanları, önümüzdeki yıl için %95 onay ihtimali olduğunu belirtiyor. GBTC mahkeme kararı için itiraz süresi geçen Cuma doldu ve bu Cuma dosya kapanıyor. Ardından Grayscale tarafından yapılan başvuru SEC’in yeniden onayına gidecek.

SEC, süreci uzatmak için Grayscale’e yeni bir ETF başvurusu yapmasını önerebilir ya da fiyat dışında bir bahane bulup ETF retlerine devam edebilir. Ancak bu bahaneler, onaylı vadeli BTC ETF’leriyle çelişmemeli. Uzmanlar, SEC’in işinin zor olduğunu ve kesin onay beklentisini dile getiriyorlar.

K33 Research Kıdemli Analisti Vetle Lunde ve Başkan Yardımcısı Anders Helseth, mevcut sürecin Bitcoin fiyatı üzerinde ciddi pozitif sonuçları olacağına inanıyor. SEC, BlackRock ve diğer ETF ihraççılarına yeşil ışık yakmış gibi görünüyor. Ancak, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olunmalı ve yatırımcılar, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Piyasa Değeri 15 Trilyon Dolar Olabilir: SkyBridge Capital Kurucusu

Sonraki Haber

Kripto Varlık Opsiyonları: Dijital Yatırım Araçlarında Yeni Trend

İlgili Haberler