Bitcoin Fiyatı ve Kripto Para Piyasaları Hakkında Analizler ve Tahminler

Bitcoin Haber

ABD piyasalarının negatif açılmasının ardından Bitcoin (BTC) fiyatı 28.300 dolar direncinin hemen altında bulunuyor. Yatırımcı ilgisinin zayıf olduğu ve hacimsizliğin devam ettiği bu dönemde, kümülatif işlem hacmi %60 artarak 50 milyar doları geçti. BTC, ETF onayının yaklaştığı beklentisiyle 28.000 doları koruyor. Ancak, 1 Kasım Fed toplantısı öncesi yatırımcıların tedbirli olması gerektiği belirtiliyor.

On-chain analiz şirketlerinden Glassnode’un kurucu ortakları Yann Allemann ve Jan Happel, BTC için 28.000 doların kritik bir dönüm noktası olduğunu belirtti. Ağustos ayından bu yana ilk kez 30 bin doları gören BTC fiyatı, Çin’e satış kısıtlaması nedeniyle düşen ABD hisse senedi piyasaları ile paralel bir seyir izliyor.

Allemann ve Happel, kripto piyasanın BTC’nin 28 bin doların üzerindeki bir değeri aşma ve tutarlı bir şekilde koruma becerisine bağlı olarak hareket edeceğini belirtti. İki analist, bu fiyat noktasının yatırımcı duyarlılığına ve piyasa dinamiklerine işaret ettiğini vurguladı.

DecenTrader kurucu ortağı Filbfilb, BTC fiyatının yıl sonuna kadar yukarı hareket edeceğini ve 2024 Nisan’ında halving döneminde 46.000 doların görülebileceğini belirtti. Ancak, Crypto Tony ve birçok analist, halving öncesi 20.000 dolarlık yeni bir dip bekliyor.

Son olarak, yatırımcıların kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının bilincinde olması ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiği belirtilmiştir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Destekçisi Max Keiser, 220 Bin Dolarlık Fiyat Tahminini Yeniledi

Sonraki Haber

“Zengin Baba Yoksul Baba” Yazarı Kiyosaki’den Altın, Gümüş, Bitcoin ve Apple Hisseleri Tavsiyesi

İlgili Haberler