Bu Haber BTC, ETH ve XRP’yi Harekete Geçirebilir!

Bu Haber BTC, ETH ve XRP’yi Harekete Geçirebilir!

Ortaya çıkan son haberlere göre Japon finans devi SBI Holdings, piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para birimleri için kur farkı sözleşmesi veya kısaca CFD başlatmaya hazırlanıyor.

BTC, ETH ve XRP CFD’leri

28 Ağustos’ta ortaya çıkan haberlere göre SBI Holdings, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) dahil olmak üzere kripto varlıkları için 31 Ağustos’tan itibaren CFD işlem hizmetine başlayacak. Resmi olarak yapılan açıklamalara göre, yeni hizmet SBI’nın döviz odaklı kolu SBI FX Trade üzerinden sunulacak. Bunun yanı sıra yapılan açıklamalarda, platformun yeni yeni hesap kayıtlarını hemen kabul etmeye başladığı belirtildi.

Öte yandan yeni alım satım işlemleri, SBI müşterilerinin Japon yeni ve ABD doları karşısında kripto CFD sözleşmeleri alıp satmasına olanak tanıyacak ve toplamda altı yeni alım satım çifti sunulacak.

Japonya’da İlk

Duyuruya göre SBI FX Trade, Japonya’da kripto para birimleri için CFD işlemleri sunan ilk forex borsası şirketi olacak. Bunun yanında Japonya’daki büyük bir finans kurumu olan SBI Holdings, son yıllarda kripto ve Blockchain alanında aktif olarak yer alıyor.

Şirket, piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin üzerine ürünler geliştiren büyük Blockchain şirketi Ripple’ın kilit ortağı olarak biliniyor. SBI ve Ripple, 2016 yılından bu yana, Asya finans piyasalarında XRP kullanımını teşvik etmeyi amaçlayan SBI Ripple Asia olarak bilinen ortak bir girişimde işbirliği yapıyor. SBI ayrıca Ripple destekli ödemeleri Japon ATM’lerine entegre etmeyi planlıyor.

Öte yandan SBI’nin yaklaşan kripto CFD’leri aslında Japonya için yeni değil. Geçen yıl yerel kripto şirketi Liquid, Bitcoin CFD işlemlerini başlattı. Temmuz 2020’de Monex Securities ise Japonya’da kripto CFD hizmetlerini başlatan ilk çevrimiçi menkul kıymetler şirketi oldu.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.