Bitcoin Kazanma

Bitcoin Kazanma

  • İlayda Peker
  • - 12.12.2020 - 13:49
  • Son Güncelleme: 14.12.2020 - 13:54

Bitcoin’in popülerliği artmaya devam ederken insanlar da “Nasıl Bitcoin (BTC) kazanırım?” sorusunun cevaplarını aramaya başladı. Bundan 10-12 yıl önce BTC kazanmak için sadece madencilik cihazlarına ve elektrik ücretlerine yatırım yapmanız yeterliydi ve başka herhangi bir harcama yapmadan gerçekten çok sayıda BTC kazanbiliyordunuz.

Ancak artık madencilik eskiden olduğu kadar karlı değil ve bu yüzden madenciliği büyük firmalar yapıyor. Peki, madencilik dışında nasıl Bitcoin kazanılabilir?

Bedava Kripto Para Veren Siteler

Bazı platformlar, belirli dönemlerde bazı görevlerin yerine getirilmesiyle, anketlerin yanıtlanmasıyla, çeşitli oyunlarla ve çeşitli web sayfalarının ziyaret edilmesi gibi yöntemlerle bedava kripto para dağıtıyor.

Freebitco.in, FaucetBTC, Freedigitalmoney ve Earn.com yukarıda bahsi geçen siteler arasında sayılabilir. Freebitco.in’de kullanıcılar çeşitli oyunlar aracılığı ile Bitcoin kazanabilirken FaucetBTC’de çeşitli web sitelerini ziyaret ederek ya da reklamlara tıklayarak BTC kazanabilirsiniz.

Bu platformlar içinde en popüler olanın Earn.com olduğu ifade ediliyor. Earn.com’da zaman zaman gerçekleştirilen görevleri yerine getirerek ve bazen de anketleri yanıtlayarak Bitcoin kazanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak zaman zaman bazı Twitter hesaplarının takip edilmesi, gönderilerin paylaşılması, beğenilmesi gibi yöntemlerle de bedava BTC dağıtımı yapılıyor. Bunun için popüler Twitter hesaplarının takip edilmesi ve verilen görevlerin yerine getirilmesi yeterli oluyor.

Ayrıca çeşitli online oyunlar aracılığı ile de kullanıcılar Bitcoin kazanabiliyor. Bu oyunların hem mobil cihazlardan hem de masaüstü bilgisayarlar ile oynanabiliyor olması ise ekstra bir avantaj olarak nitelendiriliyor. Özellikle online oyun oynayan kişilerin bu yöntemi sıklıkla kullandıkları görülüyor.

Bitcoin Kazanma Programı

Bitcoin kazanma programları arasında web tarayıcıları ve madencilik havuzları gibi uygulamalar bulunuyor. Kullanıcılar aynı Google Chrome gibi web tarayıcıları ya da madencilik siteleri ile herhangi bir ücret ödemeden BTC kazanabiliyor.

Örneğin Nicehash, madencilik yaparak kripto para kazanabileceğiniz bir hizmet sunuyor. Kullanıcılar yalnızca Nicehash programını bilgisayarlarına indirerek madencilik ile BTC kazanmaya başlayabiliyor. Program arka planda en kazançlı coin’i bularak madenciliğe başlıyor ve kullanıcıya ödemeyi BTC ile yapıyor.

Öte yandan CryptoTab Browser da web tarayıcısı olarak çalışan ve kullanıcısına Bitcoin kazandıran bir program olarak karşımıza çıkıyor. Tıpkı Google Chrome gibi çalışan CryptoTab Browser, hem Chrome’a bir eklenti olarak kurulabiliyor hem de kendisi bağımsız bir program olarak çalışabiliyor. Aslında bu program da arka planda madencilik yaparak kullanıcılara Bitcoin ödemesi sağlıyor.

Bitcoin Kazandıran Uygulamalar

Uygulamalar da genel itibari ile madencilik üzerinden kullanıcıların kripto para kazanmasını sağlıyor. Bu uygulamalardan biri olan Exonex, hem web sitesi hem mobil uygulama ile kullanıcıların kripto para kazanmasını sağlıyor. Kullanıcılar üye olduktan sonra her gün uygulamaya ya da siteye girerek madencilik ile kazanım sağlayabiliyor.

Bitcoin kazandıran uygulamalara bir örnek de Cointiply ile verilebilir. Cointiply ile kullanıcılar çeşitli oyunları oynayarak kripto para kazanabiliyor.  Bu uygulama ile kullanıcılar mobil oyunlar üzerinden belirlenen seviyeler ulaştıktan sonra kripto para kazanmaya başlıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.