Bitcoin Fiyatı ve Beklenen Hareket: Uzmanların Tahminleri

Bitcoin Haber

Son makro verilere göre Bitcoin fiyatı 26.000 doların üzerinde konumunu sağlamlaştırmasına rağmen beklenen hareket başlamadı. Uzmanlar, 26.400 dolar üzeri güçlü kapanışların daha büyük bir toparlanmayı destekleyeceğini belirtti. Ancak, Bitcoin fiyatı yeniden 26.400 dolara kadar geriledi. Kripto para analistleri, yengeç piyasalarında olduğumuz için, iddialı tahminlerin başarıya ulaşamadığını ifade etti.
Popüler kripto yorumcusu Poppe, Bitcoin’in potansiyel bir yükseliş patlamasını harekete geçirebileceğini belirtti. Ancak, düşük seviyeleri tekrar test etmeden bu durumdan emin olunması gerektiğine dikkat çekti. 25.000 dolar üzerindeki fiyat seviyesinin korunması gerektiğini belirtti.
Bitcoin, kritik hareketli ortalamalar kümesinin altında kalmış olsa da, 200 haftalık üssel hareketli ortalamadan destek alıyor. Bu seviye, ayı sezonunun sonunu ve boğa sezonunun başlangıcını temsil ediyor. Poppe, en derin diplerin bu döngüde çoktan görüldüğünü ve 200 Haftalık EMA’nın üzerinde durulduğunu belirtti.
2022’nin dip seviyelerinin ardından Mart ayında dönüşün başladığı belirtildi. Bitcoin için boğa yolculuğunun başlamış olması gerektiğini ifade ediliyor. Ancak, tarihsel verilerin her zaman tekrar etmeyeceği, dolayısıyla BTC‘nin parabolik bir yükselişe başlamasının garantisi olmadığı vurgulanıyor.
Bu bilgilerin yatırım tavsiyesi olmadığı ve kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve risk taşıdığı hatırlatılıyor. Yatırımcıların, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmesi gerektiği belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Rekor Kırmasının Ardından Chiliz, Ceek ve Luna Fiyat Analizi

Sonraki Haber

Solana ve Avax’ta Düşüş Trendi: Altcoin Piyasasının Güncel Durumu

İlgili Haberler