Bitcoin Fiyatı Neden Yükseliyor? Spot Bitcoin ETF Onayı Beklentisi

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, 31.300 dolarlık direnç alanını geçti. Kripto para yatırımcıları arasında dolaşan haberler, Bitcoin’in yeniden hedefine doğru ilerlemesine neden oldu. Bitcoin’in fiyat artışı, Spot Bitcoin ETF onayının yakın zamanda geleceğine dair beklentilerle ilişkilendiriliyor. BlackRock’un başvurusuyla ilişkili olan listeleme sürecine yaklaşıldığını gösteren işaretler var ve bu durum, resmi bir açıklama gelmesi durumunda, kripto paralar için ayı piyasasının sonunu işaret edebilir.

Scott Johnsson, ETF onayının yaklaştığını ima eden bir paylaşım yaptı. Eric Balchunas, “iShares Bitcoin Trust, DTCC’de listelenmiştir ve hisse senedi kodu $IBTC olacak” ifadesini kullandı.

ETF uzmanları, bu yıl %75 ihtimalle onayın geleceğini belirtti. GBTC kararının da bugün kesinleştiği ve BlackRock ETF’i hakkındaki gelişmelerin de etkisiyle Bitcoin fiyatı yükseliyor.

Kripto para yatırımcıları, önümüzdeki günlerde veya haftalarda Spot Bitcoin ETF onayının verildiğini görebilirler. Bu durum, fiyatın yükselmesine yardımcı oluyor ve bu, savaşa, Fed’e ve daha birçok olumsuzluğa rağmen gerçekleşiyor.

Bu gelişmeler, Bitcoin fiyatının 31.600 dolara çıktığı ve 33.000 ile 36.000 dolar hedeflerinin artık hayal olmadığı bir dönemde gerçekleşiyor. Ancak, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve risk taşıdığı unutulmamalı ve yatırımcılar, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeli.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Fiyat Beklentisi ve Ripple-SEC Davası

Sonraki Haber

Kripto Piyasası Neden Yükseliyor? Bitcoin ve Altcoinlerin Yükselişi İnceleniyor

İlgili Haberler