Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçti: Kritik 25.000 Dolar Desteği Test Edilecek mi?

Bitcoin Haber

Son 24 saatte Bitcoin fiyatı %4’ten fazla düşerek, Grayscale’in ABD SEC’e karşı kazandığı zaferin ardından elde ettiği tüm kazanımları kaybetti. Bitcoin’in düşüşü, ABD SEC’nin BlackRock, Fidelity, Invesco ve diğer şirketlerden gelen yedi spot Bitcoin ETF başvurusunu ertelemesi sonucu yaşandı. Bitcoin fiyatı, 200 günlük hareketli ortalama olan 27.500 doları geçmesine rağmen tutunamadı ve yeniden sert bir düşüş yaşadı.

Bitcoin fiyatı aşağı yönde hareket ediyor ve yakın vadede 25.000 dolarlık desteği yeniden test etmeye hazır görünüyor. Bu durum, Grayscale zaferinin ardından yaşanan Bitcoin fiyat pompalaması sırasında kripto analisti Ali Martinez’in BTC fiyat manipülasyonu olasılığından bahsetmesini doğruluyor.

Greeks.live’dan alınan verilere göre, bugün ilerleyen saatlerde toplam 26.000 Bitcoin opsiyonunun vadesi dolacak. Satım opsiyonlarının (fiyat düşüşü üzerine yapılan tahminler) sayısını alım opsiyonlarıyla (fiyat artışı üzerine yapılan tahminler) karşılaştıran Satım Çağrı Oranı 0,50 seviyesinde bulunuyor.

“Maksimum negatiflik noktası”, çoğu opsiyon sözleşmesinin sahipleri için değersiz bir şekilde sona ereceği fiyat olarak tanımlanır ve bu durumda 27.000 dolarda bulunuyor. Bu opsiyon sözleşmelerinin toplam değeri 690 milyon dolar.

Teknik grafikte Bitcoin zayıflık göstermeye devam ediyor. Eylül ayı Bitcoin için düşüş eğilimli geçebilir. BTC fiyatı olası bir çöküşten önce bir süre daha 26.000 dolar seviyesinde konsolide olabilir. Ancak, analistler Bitcoin’in bu yıl 2023’ün en yüksek seviyelerine ulaşması konusunda pek umutlu değil. BTC’nin ilerleyen günlerde nasıl bir performans sergileyeceğini görmek ilginç olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasalarında Eylül Ayı Beklentileri: Bitcoin, Shiba, XRP ve Dogecoin Analizi

Sonraki Haber

Elon Musk’tan Yeni X Hamlesi! Bu Adım Musk’ın Favori Kripto Projesinin Kaderini Değiştirebilir

İlgili Haberler