Bitcoin’de Yeni Rekora Geldi: BTC Bundan Sonra Hangi Yöne Gidecek?

İlayda Peker

Yaklaşık dört aydır bir yükseliş grafiği çizen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün yeni bir rekor imza attı. BTC bugün 63.263 dolar ile yeni bir rekor seviye belirledi. Her ne kadar Bitcoin ve Ethereum (ETH) ile ilgili piyasa duyarlılığı yükseliş eğiliminde olsa da analistler ve uzman isimler karışık fikirlere sahip gibi görünüyor.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Analistlere göre şu anda Bitcoin yeni bir rekor kırarak “fiyat keşfi” dönemine girdi. Bir varlık fiyat keşfine girdiğinde iki senaryo ortaya çıkabilir: Ya bahsi geçen varlık aşırı satın alınma sonrasında kar almak isteyen yatırımcılar tarafından satılmaya başlar ve derin bir düzeltme gerçekleşir ya da güçlü teknik ivme ile desteklenir ve fiyat yukarı yönlü grafiğini devam ettirir.

Bitcoin’in momentumu açıkça güçlü olsa da yatırımcılar kısa vadeli sinyaller konusunda hemfikir gibi görünmüyor.

Örneğin; kripto para birimi türev yatırımcısı Scott Melker, BTC‘nin 4 saatlik fiyat tablosunun aşırı alım bölgesine girmeye başladığını düşünüyor. Melker konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, bu durumun bir düzeltme sinyali olduğunu ifade ediyor.

Melker’in teorisinin yanı sıra vadeli işlemler piyasasının da oldukça kalabalık olduğu ifade ediliyor. Arcane Research’ün araştırma başkanı Bendik Norheim Schei, BTC vadeli işlem sözleşmelerindeki 3 aylık primin %50’ye ulaştığını ifade ediyor.

Yapılan açıklamalara göre eğer yatırımcılar kar almaya başlarsa Bitcoin’de ciddi bir satış baskısı oluşabilir.

Bitcoin Yükseliş Beklentileri

Bitazu Capital’in kurucu ortağı Mohit Sorout’a göre ise Bitcoin‘in yükseliş trendinin son ayağında olma ihtimali var. Sorout, bu yükseliş trendinin en az 2 hafta devam edeceğini ifade ediyor ve bu süreçte BTC’nin 200.000 dolara kadar yükselebileceğini belirtiyor.

Tüm bunlara ek olarak bazı analistler Bitcoin’in bu yükselişten sonra konsolide olabileceğini fiyatların belli bir aralıkta bir süre ilerleyebileceğini düşünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’in Temmuz Ayından Önce 100.000 Doları Görme Olasılığı Var Mı?

Sonraki Haber

Cardano Teknik Analizi: ADA Fiyatı Kritik Direnç Seviyesiyle Karşı Karşıya!

İlgili Haberler