Bitcoin Fiyatı 2015 Yılına Benzeyebilir: Büyük Düşüş Uyarısı

Bitcoin Haber

Önde gelen kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin‘in (BTC) 2015’teki fiyat hareketlerini tekrar ediyor olabileceğini belirtti. Cowen, BTC’nin bu yılın başındaki güçlü yükselişinin 2015’teki fiyat hareketlerinin bir tekrar olabileceğine dikkat çekti. Analist, Bitcoin’in 2015’teki ayı piyasası yapısını tekrarlaması durumunda yüzde 50’lik büyük bir düşüş yaşanabileceği konusunda yatırımcıları uyardı.

Cowen, 2 katlık bir rallinin ardından fiyatın düşmesi ve bir ikili dip oluşturması gerektiğini belirtti. Bitcoin’in fiyatı 24 bin 800 dolardaki dibin altına düştüğünde hiçbir alıcının harekete geçmediğini ve bu durumun büyük bir sorun oluşturduğunu ifade etti.

Ayrıca, 31 bin dolardan yüzde 50’lik bir düşüşün Bitcoin’in fiyatının bir önceki en dip seviyeye gitmesini sağlayacağını ve bu durumun 2015’teki gibi ikili dip formasyonu oluşturacağını belirtti.

Cowen’ın bu uyarısı, Bitcoin’in günlük grafikte bir Death Cross (Ölüm Kesişimi) oluşturmasının ardından geldi. Death Cross, bir kısa vadeli hareketli ortalamanın (MA) bir uzun vadeli MA’nın altına düşmesiyle oluşmaktadır.

Analistin paylaştığı fiyat grafiği, 50 günlük MA’nın (beyaz çizgi) 200 günlük MA’nın (turuncu çizgi) altına inme eğilimini göstererek, en büyük kripto para biriminin fiyat grafiğinde bir Death Cross oluşumunun ilk aşamalarında olduğunu gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Borsası Huobi, Adını HTX Olarak Değiştiriyor

Sonraki Haber

Shibarium Ağı 2 Milyon İşlem Rekorunu Kırdı

İlgili Haberler