Bitcoin Fiyat Analizi: 28.000 Dolar Direnci Boğa Senaryosu İçin Kritik

Bitcoin Haber

Kripto para yatırımcısı ve analisti CrediBULL Crypto, Bitcoin‘in fiyatının olası senaryoda en yakın olasılığın aşağı yönlü bir hareket olabileceğini belirtti. Ancak, Bitcoin’in fiyatının 28.000 doların üzerine çıkması durumunda bu düşüş tezinin geçersiz olacağını ve piyasanın “TAM BOĞA”ya dönüş yapacağını ifade etti. Bitcoin’in 28.000 dolar seviyesini aşana dek sabırlı olunması gerektiğini vurgulayan analist, Bitcoin’in bir sonraki büyük direncinin 27.000 dolar olduğunu belirtti.

Önde gelen kripto para biriminin fiyatının 26.535,03 dolardan işlem gördüğüne dikkat çeken analist, BTC‘nin fiyatının son 7 gün içinde %2,48 artış gösterdiğini ifade etti. Analiste göre, Bitcoin son 24 saatte 27.000 dolar seviyesine çıkmayı denedi fakat sadece 26.840,50 dolara ulaşabildi ve sonra fiyatı mevcut seviyesine geri çekildi.

BTC’nin fiyatı son birkaç hafta içinde oluşan yükseliş trendinden çıkmış olabilir. Son 48 saat içinde, Bitcoin düşen kama formasyonunun üzerine çıktı ve bu da 26.917,47 dolarlık direnç seviyesini desteğe çevirebilir. Bu durum, Bitcoin’in fiyatını 28.000 dolara çıkarabilir.

BTC, bugünkü işlem gününde grafik formasyonuna geri dönerse, 26.000 dolarlık kritik destek seviyesini yeniden test etme riski altında olabilir. Bu önemli fiyat noktasının altına inilmesi, BTC satışlarını yeniden başlatabilir ve Bitcoin’in fiyatını 24.882,67 dolara düşürebilir.

Öte yandan, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olması nedeniyle yatırımcıların risk taşıdığı belirtiliyor. Yatırımcıların, işlemlerini kendi araştırmalarına dayanarak gerçekleştirmeleri öneriliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD Mahkemesi Kararı Sonrası XRP İçin Beklentiler ve Fiyat Tahminleri

Sonraki Haber

Magic Eden, Solana’nın cNFT’lerini Destekleyeceğini Duyurdu

İlgili Haberler