BTC Balinaları Pozitif Sinyaller Veriyor: Kriptolarda Artış Devam Edecek Mi?

İlayda Peker

En son veriler, büyük miktarda Bitcoin (BTC) yatırımı olan balina adreslerinin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor. Bu da özellikle BTC’nin fiyatı 50.000 doların üzerinde seyrettiği için yükseliş işareti olarak kabul ediliyor.

Ayrıca balina sayısındaki artış, yüksek net değerli yatırımcıların boğa piyasası devam ederken aktif olarak Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor.

Artan Balina Sayısı Neden Önemli?

Boğa döngüleri sırasında, balinalar büyük satışlar yapmaya veya karlarını toplamaya başlarsa, Bitcoin fiyatı ciddi bir satış riski altına girebilir. Dolayısıyla eğer balinalar satış yapmaya başlarsa piyasada ciddi bir düşüş tetiklenebilir ve bu da tüm kripto para piyasası için kötü bir haber halini alabilir.

Ancak eğer balinalar biriktirmeye devam ederse düşüş riski olmadığı için rallinin devam edeceği anlaşılıyor.

Glassnode’daki analistler, şu anda 1 milyon dolardan fazla Bitcoin bulunduran 94.000 BTC adresi olduğunu açıkladı ve “ATH: Şu anda en az 1 milyon dolar değerinde BTC tutan 94.000’den fazla Bitcoin adresi var. Aralık ortasındaki keskin artış, BTC’nin 20.000 doları geçtiği noktayı işaret ediyor.”

Ayrıca yapılan açıklamalara göre tüm ilk BTC madenci adreslerinin sahipleri şu anda milyoner olmuş durumda.

Kısa Vadeli Fiyat Beklentileri

Yapılan açıklamalara göre balinaların satın alıma devam etmesi, kurumsal ilginin artması ve hacmin büyümesi kısa vadede BTC’de daha yüksek seviyelerin görülmesi için yeterli sebepler arasında yer alıyor.

Dolayısıyla şu anda piyasada beklenmedik bir durum yaşanmadıkça ve güncel seyir devam ettiği sürece Bitcoin fiyatının yükseliş eğiliminin devam edeceği düşünülüyor. Buna ek olarak BTC’deki yükselişin altcoin’leri de etkisi altına alacağı ve bir süre daha kripto paraların boğa piyasası içinde olacakları ifade ediliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bir Büyük Firma Daha Bitcoin Yatırımı Yapıyor: BTC Fiyat Beklentisi ise 500.000 $

Sonraki Haber

Bitcoin’de Çok Büyük Düzeltmeler Yaşanacak Mı?

İlgili Haberler