Elon Musk, Kripto Yatırımcılarına Tavsiyeler Verdi

İlayda Peker

10 Şubat Çarşamba günü ,Forbes’un “Gerçek Zamanlı Milyarderler Listesi”ne göre dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Elon Musk kripto yatırımcılarına bazı önemli tavsiyeler verdi.

Musk’ın Kripto Yatırımcılarına Tavsiyeleri

PayPal’ın kurucu ortağı, SpaceX’in kurucusu ve CEO’su ve aynı zamanda Tesla’nın kurucu ortağı ve CEO’su olan Musk, kripto cüzdanları hakkındaki görüşlerini FreeWallet’ın açıklamalarından sonra dile getirdi. FreeWallet, 8 Şubat’ta hem web hem mobil cüzdanları için 8 Şubat’ta Dogecoin (DOGE) ile ilgili bir açıklama yaptı.

FreeWallet yaptığı açıklamalarda, “DOGE durmaz. #ElonMusk ve #ElonDOGE’a% 100 katılıyoruz. Cryptowallet uygulamasında DOGE satın alın ve takas edin.” ifadelerini kullandı.

Ancak görünüşe göre Musk, Freewallet’in Dogecoin desteğinden etkilenmedi ve FreeWallet uygulamasının berbat olduğunu ifade etti. Musk konuyla ilgili açıklamalarında, “Size özel anahtarlarınızı vermeyecek herhangi bir kripto cüzdanından ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Özel Anahtarların Önemi

Bitcoin savunucusu ve yazar Andreas M. Antonopoulos, yatırımcıların cüzdanları için özel anahtarlar tutmalarının öneminden defalarca bahsetti. Bu da “Sizin anahtarınız değilse sizin kripto paranız değil” argümanının ortaya çıkmasına sebep oldu.

Öte yandan Tesla, 8 Şubat Pazartesi günü 2020 yıllık raporunu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sundu. Bu rapora göre elektrikli otomobil üreticisi Bitcoin‘e 1.5 milyar dolar yatırım yaptı. Ayrıca yapılan açıklamalara göre ilerleyen zamanlarda Tesla, daha fazla kripto para almayı hedefliyor.

Bunlara ek olarak Tesla raporda, “Ayrıca yakın gelecekte ürünlerimiz için bir ödeme şekli olarak Bitcoin’i kabul etmeye başlamayı umuyoruz, geçerli yasalara tabi olarak ve başlangıçta sınırlı bir temelde.” ifadelerine de yer verdi.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü İsmin Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentisi: 100.000 Dolar

Sonraki Haber

Analist Açıkladı: Bu Token Yatırımcıları Zengin Edebilir

İlgili Haberler