Bitcoin ETF Onayı ve Kripto Para Piyasasına Etkisi

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC), BTC ETF haberleriyle yükselişe geçti. 25.000 dolara düşmesi beklenen Bitcoin, 28.000 dolara çıktı. BTC ETF hareketliliği devam ediyor. Lider kripto para birimi şu an 27.243 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte değeri düşse de, son 3 günde büyük bir yükseliş yaşadı. Bu yükseliş, Grayscale’in BTC Tröst ürününün ETF’ye çevirme başvurusunun reddedilmesine yönelik mahkeme kararı ile geldi. Mahkeme, SEC’nin bu başvuruyu reddetme sebeplerini eleştirdi ve haksız buldu.

Spot ETF’in onaylanması durumunda BTC’nin değerinin nasıl bir yükseliş yaşayacağı merak konusu. BI ETF analisti James Seyffart ve BI hukuk uzmanı Ellio Z. Stein, spot BTC ETF’inin bu yıl onaylanma ihtimalini %75, 2024 sonuna kadar onaylanma ihtimalini ise %95 olarak görüyor. Grayscale’in zaferi, SEC’nin reddetme ihtimallerini azalttı.

SEC, daha önceki her ETF başvurusunu erteledi ya da reddetti. Ancak mahkeme, SEC’nin en çok kullandığı reddetme argümanlarını yasakladı. Bu durum, SEC’nin reddetme ihtimalini azalttı ve yeni argümanlara ihtiyaç duymasına neden oldu.

Uzmanlar, gerçek bir spot ETF onayının BTC fiyatı için 150.000 dolara uzanan bir yükselişin kapılarını aralayabileceğini belirtiyor. Bu durum, mevcut seviyenin yaklaşık 5,5 katı bir yükseliş anlamına geliyor ve yeni bir boğa piyasası başlayabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Grayscale Rallisi! Ön Satıştaki Bu Coinler de Hareketlendi

Sonraki Haber

Binance, Kendi Stablecoin’i BUSD’ye Desteği Azaltma Kararı Aldı

İlgili Haberler