2018 Ayı Sezonunu Doğru Tahmin Eden Analist BTC Alacağı Zamanı Açıkladı

İlayda Peker

Piyasanın popüler yatırımcılarından Altcoin Psycho, Bir temel göstergeyi takip ettiğini ve bu doğrultuda Bitcoin’e büyük bir yatırım yapabileceğini açıkladı. Analist bu noktada, Bitcoin ağındaki tüm bilgi işlem gücünün bir ölçüsü olan Bitcoin hash oranının takip edilmesi gereken kilit faktör olduğunu düşünüyor.

Bitcoin Hashrate’in Önemi

Analiste göre tüm göstergeler arasında en güvenilir olanı madencilerin faaliyetlerini durdurmasının ardından hashrate’in geri kazanılması. Şu anda madencilerin bir teslimiyet aşamasında olduğunu ifade eden analist, “Hashrate kurtarma henüz gerçekleşmedi, ancak gerçekleştiğinde, o zaman büyük miktarda BTC satın alacağım.” sözlerini kullandı

Öte yandan BitInfoCharts, Bitcoin’in hash oranının, Bitcoin‘in 13.000 dolar civarında işlem gördüğü Ekim 2020’nin sonundan bu yana en düşük seviyesine düştüğünü gösteriyor.

Hash oranındaki düşüş, Çin’in kripto madenciliği operasyonlarındaki son baskısından kaynaklanıyor. Reuters’in bildirdiğine göre, düzenleyiciler Cuma günü Sichuan eyaletindeki kripto madenciliği operasyonlarını kepenk indirmeye zorladı.

Bu hafta, Çin’in üçüncü en büyük bankası olan Agricultural Bank of China, Çin Halk Bankası’nın (PBOC) madencilik ve işlem faaliyetlerini kısıtlama talimatlarını takiben hizmetlerinin dijital para işlemleri için kullanılmasını yasaklayan bir bildiri yayınladı.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı bu haberleri takiben ciddi bir düşüş sergiledi ve 28.800 dolar bandında kadar geri çekildi. Madencilerin yeniden aktif olması birlikte yükselişin başlayacağını ifade eden Altcoin Psycho, şu anda basit bir işlem planını takip ettiğini belirtiyor.

Analistin açıklamalarına şu anda görülen işlem aralıkları al-sat işlemlerinde önemli fırsatlar sunuyor gibi görünüyor. Analist, madenciler yeniden aktif olana kadar bu plana göre işlem yapacağını ifade ediyor.

Bunlara ek olarak Altcoin Psycho, Bitcoin yeniden yükselişe geçmeden önce yaşanan ayı piyasasını doğru bir şekilde tahmin etmesi ile tanınıyor.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Coinbase Akıllı Sözleşmelerin Otomatik Denetlenmesini Sağlayan Araç Geliştirdi

Sonraki Haber

Bitcoin’de Boğa Koşusu Bitmedi Mi: BTC İçin Önemli Destek ve Dirençler

İlgili Haberler