Bitcoin Ekim Ayı Yükselişi ve Beklenen Direnç Noktaları

Bitcoin Haber

Ekim ayına güçlü bir başlangıç yapan Bitcoin, Wall Street açılışında 28.500 dolar direncini hedef alıyor. Bitcoin’in teknik göstergeleri ve direnç seviyeleri üzerindeki etkilerinin kısa vadeli fiyat hareketlerini etkileyebileceği belirtiliyor. Ayrıca, ABD doları endeksi (DXY) 106,7 seviyesinde bulunuyor ve 108 puanın üzerinde bir kırılma durumunda 11 ayın en yüksek seviyesine ulaşabileceği ifade ediliyor.

Bitcoin’in Ekim ayının ilk işlem gününde güçlü kaldığı ve BTC/USD paritesinin aylık kapanışının 26.970 dolar olmasının yatırımcıları memnun etmediği görülüyor. Ancak, haftalık kapanışta elde edilen hızlı kazançlar bu durumu telafi etmiş durumda. Yatırımcı ve analist Rekt Capital, aylık kapanış hakkında dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor.

Rekt Capital, Bitcoin’in aylık kapanışının 27.100 doların altında gerçekleştiğini ve bu durumun Eylül ayı direncini oluşturduğunu belirtiyor. Bitcoin’in Ekim ayında yaşanan kırılmanın devam etmesi halinde bu durumun geçersiz olacağını, ancak fiyatın direnç altında kapanması durumunda yaşanan yükselişin bir fitil olarak sonuçlanabileceğini ifade ediyor.

Kripto para topluluğunda analistler, borsa emir defterlerinde umut verici sinyallerin devam ettiğini belirtiyor. Öte yandan, Bitcoin’in yanı sıra ABD doları da yeni zirvelere ulaşma konusunda istekli görünüyor. ABD dolar endeksi (DXY), Kongre’den gelen olumlu haberin ardından geçen haftalarda yaşanan kayıpları telafi etmeye başladı.

Son olarak, ABD dolar endeksi (DXY) 106,7 seviyesinde bulunuyor ve 2023 yılının en yüksek seviyesinden yalnızca 0,2 puan uzakta. Kripto para analisti Nebraskan Gooner, DXY’de olası bir kırılmanın 108 puanın önünü açabileceğini ve bu sayede 11 ayın en yüksek seviyesinin görülebileceğini belirtiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin Yükselişte: Meme Token’lar Arasında Lider Kim Olacak?

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasalarında Son Durum: Avax, Ceek ve Luna Analizleri

İlgili Haberler