1 Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) birkaç sene öncesine kıyasla artık birçok kişi tarafından bilinmekte ve tanınmakta. Sert inişler ve çıkışlar yaşayan BTC, aslında erişilmesi ve alınması çok zor bir kripto para olarak gözükse de, Bitcoin almak sanıldığından çok daha kolay ve birkaç adımda bunu tamamlamak mümkün. Bizde Bitcoin satın almak için geçmeniz gereken yolları ve atmanız gereken adımları sizler için sıraladık. Yazımızda; bitcoin alış satış, bitcoin nasıl alabilirim, bitcoin nasıl alınıp satılır, bitcoin nasıl alınır 2020, bitcoin nasıl alınır satılır 2020, bitcoin nasıl kazanılır, bitcoin nasıl satılır, sanal para bitcoin nasıl alınır, Türk Lirası ile Bitcoin Nasıl Alınır? Gibi kavramlara değiniyoruz.

Bitcoin (BTC) Cüzdanı Edinin

Dijital cüzdanlar BTC veya diğer kripto para birimlerini depolamak için kullanılabilir. Piyasada çok fazla cüzdan var ve hangisini seçtiğinize çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Popüler BTC cüzdanlarına örnek olarak ise her şeyin bir arada olduğu ve BTC de dahil birçok kripto para birimini destekleyen Exodus veya Trezor donanım cüzdanları gibi ekstra güvenlikli cüzdanlarla entegre edilebilen Mycelium gösterilebilir. Bitcoin cüzdanları ve çeşitleriyle ilgili detaylı bilgi almak için şu yazımıza göz atabilirsiniz.

Bitcoin Borsası Seçin

İlk BTC’nizi satın almak için size en uygun yer büyük ihtimalle kripto para borsaları olacaktır. Sektörde çok fazla borsa olsa da güvenilir ve tanınan platformları seçmek sizin için en iyi opsiyon olacaktır. Coinbase veya Binance gibi kripto para borsalarını tercih etmek güvenlik açısından oldukça mantıklı bir hamle olabilir.

İlgili borsalarda kimlik bilgilerinizle üyelik açtıktan ve fotoğraf yükledikten sonra, hesabınızın onaylanmasını bekleyebilir ve devamında ilk BTC’nizi satın alabilirsiniz. Bunun yerine daha direkt bir yöntem kullanmak isterseniz de LocalBitcoin gibi borsaları aradan kaldıran ve direkt eşler arası alım satım yapan platformları da tercih edebilirsiniz. Hangi borsayı tercih edeceğinizi bilmiyorsanız en güvenli Bitcoin borsalarını ele aldığımız bu makalemize göz atmanızda fayda olabilir.

Ödeme Yönteminizi Seçin

Borsalar birden fazla ödeme yöntemi sunar ve isterseniz Dolar, TL, Avro gibi itibari para birimlerinin yanı sıra, kredi kartı veya başka kripto para birimleri de kullanabilirsiniz. Kredi kartı ile kripto para alımı son günlerde çok popüler olsa da, nakit para ile kripto para alımı yapmak her zaman daha mantıklı bir seçenek olarak gösterilebilir. Buna ek olarak isteyenler Bitcoin ATM’si de kullanabilir.

Cüzdanınızda Depolayın

Ünlü kripto para borsaları oldukça güvenli olsa da, sahip olduğunuz varlıklarınızı günlük alım satımda kullanmayacaksanız kendi kişisel cüzdanınızda depolamanızda her zaman fayda vardır. İlk olarak küçük miktarlarda BTC alıp bu teknolojiyi tanımanız ve piyasayı takip etmeniz, büyük miktarlar satın almadan önce tavsiye edilen yöntemdir.

Borsa cüzdanına aktarılan satın aldığınız BTC’yi kolaylıkla borsa arayüzünden kendi cüzdanınıza aktarabilirsiniz. Unutmayın ki özellikle yoğun günlerde BTC işleminizin cüzdanınıza ulaşması birkaç saati bulabilir.

BTC’niz Kullanıma Hazır

Cüzdanınızda yer alan BTC isterseniz uzun yıllar boyunca depolamak veya borsaya aktarılıp aktif alım satım için kullanılmak üzere sizi bekliyor. Bu dijital devrimde yer almak ve ilk BTC’nizi satın almak aslında kesinlikle sanıldığı kadar zor değil.

Bitcoin Satın Alma Siteleri

Bitcoin satın almak için en çok kullanılan siteler kripto para borsaları olarak karşımıza çıkıyor. BtcTurk, Paribu, Binance ve Huobi gibi borsalar yoluyla kolayca Bitcoin satın alabilirsiniz.

Bitcoin Satın Almak İstiyorum

“Bitcoin satın almak istiyorum” diyorsanız kolaylıkla bir kripto para borsasında hesap oluşturabilir ve hızlıca işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında Türkiye’de İstanbul’da da bulunan Bitcoin ATM’leri aracılığı ile de Bitcoin satın alabilirsiniz.

Bitcoin Nereden Alınır?

Bitcoin almanın pek çok yolu bulunuyor. Muhtemelen bunların en bilineni kripto para borsaları… Ayrıca ATM’ler aracılığıyla ya da birinin size doğrudan BTC göndermesi ile de Bitcoin alabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

En İyi 10 Bitcoin PoS Terminali!

Sonraki Haber

Bitcoin Adresi Nedir?

İlgili Haberler