Peter Schiff: “Bitcoin Satın Almak Bir Yatırım Değildir”

Mert Bahçe

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında yorumlarda bulundu. Her piyasa geri çekilmesinde sahneye çıkmasıyla bilinen Schiff, Bitcoin satın almanın şans oyunu olduğuna inanıyor.

Peter Schiff Tekrar Sahnede

Schiff, Bitcoin karşıtı söylemleriyle tanınan bir isim. Lider kripto para Bitcoin’in 44.295 dolara gerilemesi ile birlikte ünlü isim gündem olmak adına sahneye çıkmış gibi görünüyor. Amerikali milyoner, Twitter’da şu eleştirilerde bulundu: “Tek bir Elon Musk tweet’inin Bitcoin fiyatı üzerinde bu kadar etkisi varsa, kim gerçekten bunun bir para birimi olduğunu düşünebilir? Tek kelimelik bir tweet onu riske atıyorsa, Bitcoin nasıl güvenli bir sığınak olabilir? Bitcoin satın almanın yatırım değil şans oyunu olduğunu şimdi daha iyi anlamış olmalısınız.”

Tesla CEO’su Elon Musk’ın, Bitcoin’in çevreye zarar verdiğini iddia etmesinin ardından lider kripto paranın düşüş trendi ivme kazandı. Esasen, bu görüş elektrikli otomobil şirketinin kendi ideolojisiyle çelişiyor. Bunun yanı sıra Tesla, Bitcoin ile otomobil satın alma işlemlerini askıya aldığını açıkladı. Kripto paralarla ilgilenen birçok büyük şirket, bu gelişmenin fiyatı doğrudan etkilediğine inanıyor.

Schiff’e Tepki Yağdı

Schiff, Bitcoin fiyat hareketlerinin tek kelimelik bir tweet’e bağlı olduğunu iddia ederken Bitcoin karşıtı söylemlerine devam etti. Ancak milyarder isme tepkiler gecikmedi. Bitcoin’in düşüşünü speküle etmenin yanlış olduğunu aktaran birçok Twitter kullanıcısı piyasanın düzeltme evresine girdiğini ve Elon Musk’ın bununla hiçbir ilgisi olmadığını kaydetti.

Lider kripto para birimi Bitcoin, bu hafta %26’ın üzerinde değer kaybı yaşadı. BTC, şubat ayından bu yana ilk defa 42.284 dolara kadar geriledi. Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 45.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Altcoin’lerdeki Düşüşün Bir Sebebi Tether (USDT) Olabilir Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Taproot Aktivasyonunda Son Durum Ne?

İlgili Haberler