Bitcoin Düşerken Altcoinler ve Polkadot (DOT) Coin’in Durumu

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in düşüş eğilimi devam ederken, Ağustos ayında yüzde 16 değer kaybeden Polkadot (DOT) Coin’in de bu düşüşten etkilendiği görülmekte. Bitcoin’in 26.000 doları tutmakta zorlandığı, bu durumun altcoin’lerde daha ciddi sonuçlar doğurabileceği belirtiliyor. Hafta sonları daha büyük satışlar görülebileceği, özellikle Cumartesi sabahları kayıpların korkunç olabileceği ifade ediliyor.

Polkadot Coin’in fiyatı, Ağustos ortasındaki düşüşten sonra 4,32 dolarlık kısa vadeli destekte geçici olarak durdu. Bu desteğin Haziran ayından bu yana sabit kaldığı ve haftalık yükseliş emir bloğuyla çakıştığı belirtiliyor. Kümülatif Hacim Deltası’nın (CVD) 30 Ağustos’tan itibaren düşüşe geçtiği ancak basın zamanında yatay seyrettiği, bu durumun satıcıların baskın olduğunu gösterdiği belirtiliyor.

Açık Faiz oranlarının 31 Ağustos’tan itibaren yükseldiği ve satıcıların short pozisyonlarının güçlü olduğu ifade ediliyor. Haftalık grafikte DOT Coin’in halen toparlanma emareleri göstermediği, 4,2 dolar bölgesinin haftalardır destek olarak çalıştığı belirtiliyor.

Kritik seviye kaybedilirse 3,68 dolara kadar satışların devam edebileceği, fiyatların en son 2020 Ağustos döneminde bu bölgelere indiği belirtiliyor. Fiyatların bu denli düşmüş olmasının artık yeniden toparlanmanın başlaması için umutları yeşertebileceği ifade ediliyor.

Olası toparlanma için 5,15 dolar üstü kapanışların kritik olduğu ve üzerinde 6,9 dolar seviyesinin bulunduğu, dipten keskin bir dönüşün başladığı senaryoda fiyatın 22 doları aşması gerektiği belirtiliyor. DOT Coin’in Binance borsasındaki ATH seviyesinin ise 55,3 dolar olduğu ifade ediliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Ledger’a Akıllı Sözleşme Özelliği Getiren Evernode, Airdrop Anlık Görüntüsünü Tamamladı

Sonraki Haber

Warren Buffett’ın Bitcoin ve Diğer Yatırımları: Başarı ve Eleştiriler

İlgili Haberler