Yarılanma Sonrasında Binance’in Kullanıcı Sayısı Artıyor

İlayda Peker

Consensus’un bir parçası olarak 12 Mayıs’ta yaptığı açıklamalarda kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, borsanın kullanıcı kayıtlarında gözle görülür bir artışın yaşandığını dile getirdi. Zhao yaptığı açıklamalarda, yarılanma ile birlikte borsaya yeni kayıt olan kullanıcı sayısının 2017 boğa koşusundaki seviyeye yaklaştığını belirtti. Bununla birlikte Zhao bu artışı “agresif bir artış” olarak nitelendirdiğini de ifade etti.

Yeni Kullanıcı Sayısı

Cointelegraph’ın haberine göre Binance CEO’su, borsadaki müşteri destek departmanının yeni ve eski kullanıcılar arasında yüksek düzeyde etkinlik olduğunu gösteren çok sayıda istek aldığını da belirtti. Yapılan açıklamalara göre, bu departmanın aldığı istekler arasında “yeni kullanıcıların yanlış hesaba para yatırmaları” ve “çok sayıda eski kullanıcının kullanmadığı hesaplarının giriş bilgilerini yenileme istekleri” gibi istekler bulunuyor.

Zhao konuyla ilgili açıklamalarında, “Tüm bu göstergeler çok açık, faaliyet seviyesi kesinlikle üç veya dört ay öncesine göre çok daha yüksek.” ifadelerini kullandı.

Binance US Adımı

Binance.US CEO’su Catherine Coley, Zhao’nun açıklamalarının ardından Binance’in ABD merkezli borsasının lansmanından yaklaşık sekiz ay sonra katettiği ilerleme ile ilgili yorumlarda bulundu.

Coley yaptığı açıklamalarda bugüne kadar yaşanan gelişmelerin yalnızca bir başlangıç olduğunu vurguladı ve şu ifadeleri kullandı:

Binance’in küresel olarak sağlayabildiği teknolojiyi lisanslayabildik ve şu an için ilk düzeyde geliştirebildik. Şu anda sadece temel ilkelere sahibiz: İnsanlara kripto satın almanın kolay yollarını, piyasa emirlerini koymanın veya emirleri sınırlandırmanın kolay yollarını sunabilmek gibi.

Zhao bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda ise Amerika’da düzenleyici kurallara uyabilmenin uzun bir süreç olduğunu, ancak Amerika’daki gelişmelere devam etmek istediklerini dile getirdi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

47.835 Bitcoin’lik İşlem 1.78 Dolara Gerçekleşti

Sonraki Haber

Ağ Sağlığı Artıyor, Fiyat Dengeli İlerliyor, Duyarlılık Düşüyor

İlgili Haberler