Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’nin Yükselişi: Nedenleri ve Fiyat Tahminleri

Bitcoin Haber

Unutulmuş ve gözden düşmüş olarak görülen Bitcoin Cash, 2022’nin ikinci yarısında canlandı. 2017-2018 döneminde kripto para piyasasına girenler, Bitcoin’in fiyatının 3000 dolar olduğu günleri hatırlayabilirler. Ancak, Bitcoin Cash‘in bugünkü yıllık zirvesi bile ATH seviyesinin yüzde 90 altında. Bitcoin’in fork’larına olan ilgi zamanla azaldı ve 2022’de ayı piyasaları şiddetlendi, talep önemli ölçüde eridi ve fiyatlar düştü.

Fidelity destekli kripto para pazarı EDX Markets, sınırsız sayıda altcoinle kurumsal hizmet vereceğini açıkladı ve bu hizmetler arasında Bitcoin Cash de bulunuyor. Bu durum, 2023 yılındaki Bitcoin Cash’in yükselişinin temelini oluşturuyor. Bitcoin SV (BSV) fiyatı ise azalan direnç trend çizgisinden çıkarak çift haneli artış yaşadı.

Bitcoin SV’nin fiyat tahminine bakıldığında, azalan direnç çizgisinden kurtulan fiyat, BTC fiyatındaki artışın desteğiyle 43,34 dolarlık zirveye ulaştı. Ancak, fiyat 40 doları direnç olarak doğruladı ve RSI devasa ölçüde düşmedi. Yani, boğaların BSV Coin alımı yaparak düşüşten yararlanması beklenmiyor.

40 dolarlık direnç bölgesi, BTC fiyatındaki negatiflik nedeniyle yeniden test edilmesi beklenmiyor. Ayrıca, bu bölge aşılsa bile 50 dolarlık direnç bölgesi, düşüş trendinin devamı için sağlam bir kale gibi duruyor. Kasım 2022’de 50 dolarlık bölge, 2018’den bu yana güçlü bir destek alanı olarak işlev gördü.

Sonuç olarak, eğer düşüş devam ederse 25 dolarlık destek seviyesine, hızlı bir toparlanma olursa 50 dolarlık direnç seviyesine hareket başlayabilir. Ancak, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığı unutulmamalı, yatırımcıların kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Vadeli ETF’nin XRP Fiyatına Etkisi ve Geleceği

Sonraki Haber

OP Labs, Daha Merkezi Olmayan ve Verimli Bir Blockchain Ağı Oluşturmak İçin Çalışmalara Başladı

İlgili Haberler