Bitcoin Cash Fiyatları ‘CashTokens’ Yükseltmesi Öncesinde Arttı 

Bitcoin Haber

Bitcoin Cash (BCH) fiyatları, diğer geliştirmelerin yanı sıra geliştiricilerin ağ üzerinde token çıkarmasına olanak tanıyacak bir ana ağ yükseltmesi öncesinde %6’ya varan bir artış gösterdi. 

CashTokens Yükseltmesi 

‘Hard fork’un Pazartesi günü UTC ile öğlen saatlerinde yapılması planlanıyor. Hard fork, herhangi bir blockchain ağında bir yükseltme anlamına geliyor. Bitcoin Cash‘in Mayıs ayındaki hard fork’u, geliştiricilere göre doğrudan Bitcoin Cash üzerinde merkezi olmayan uygulamaları mümkün kılacak olan “CashTokens” planları ile yeni başlayan ağa daha fazla güvenlik ve gizlilik getirecek. 

Halihazırda kilitlenmiş olan diğer önerilen iyileştirmeler arasında, işlem sürelerini hızlandırmaya yardımcı olan daha küçük işlem boyutları ve Bitcoin Cash kullanıcılarına diğer kullanımların yanı sıra yinelenen ödemeler, türev ticareti ve kitle fonlaması fırsatları sunan Bitcoin Cash tabanlı uygulamaların oluşturulmasına izin verebilecek akıllı sözleşmeler işlevi yer alıyor. 

BCH Yorumları 

Bu gelişme, Bitcoin üzerinde ihraç edilen tokenlere olan ilginin artmasının ardından geldi: Kısa süre önce piyasaya sürülen ‘Bitcoin Request for Comment’ (BRC20) tokenleri. 

Bu standartlar, geliştiricilerin Bitcoin üzerinde yerel olarak token ve DeFi uygulamaları çıkarmasına olanak tanıyor ve bu da son haftalarda Bitcoin üzerine inşa edilen dijital sanat eserleri ve meme token‘ları koleksiyonunu teşvik etti. 

BRC-20 verilerini takip eden OrdSpace’in verilerine göre Pazartesi günü itibariyle açık piyasada Bitcoin üzerinde ihraç edilmiş 11.000’den fazla token mevcut ve bu hafta başında 1,5 milyar $ olan kümülatif piyasa değeri 500 milyon $’a gerilemiş durumda. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin Ağ Aktivitesinde Büyük Artış Gördü: Arkasında Ne Var? 

Sonraki Haber

Analist: Bankaların Riskli Olduğu Fark Edildikçe Bitcoin’in Değeri Yükseliyor 

İlgili Haberler