Bitcoin Cash 190 Dolar Desteğini Kaybetti: İşte Potansiyel Senaryolar

Bitcoin Haber

Bitcoin Cash (BCH) 9-10 Eylül hafta sonu boyunca düşüş baskısını sürdürdü ve 190 dolarlık desteğini kaybetti. Bitcoin (BTC) ise 20 Eylül’deki Fed kararı öncesinde 25.800 dolarlık en düşük seviyeyi kaybetme riski ile karşı karşıya. BCH, 1 Eylül’den bu yana 190 dolarlık seviyeyi koruyordu ancak hafta sonunda bir miktar daha düşüş yaşandı.

BCH’nin 190 dolarlık desteği geri alamaması ve bu seviyenin direnç haline gelmesi durumunda, özellikle BTC’nin kısa vadede 26.000 dolar seviyesini geri alamaması, BCH’nin fiyatını düşürebilir. Eğer bu durum gerçekleşirse, 180 dolarda kar elde ederek 190 dolara short işlem yapmak kazanç sağlayabilir.

BCH’nin 193 doların üzerinde bir mum çubuğu seansı kapanışı ise short işlemlerini geçersiz kılabilir. Bu durum, boğaların 200 dolarlık sert dirence odaklanmasını sağlayabilir. RSI ve CMF’nin düşük aralıklarda seyretmesi satış baskısını artırıyor.

Coinalyze’a göre, CVD satıcıların piyasa kaldıracını artırmaya başladığını gösteriyor. Açık Faiz oranları ise Eylül ayında 180 milyon dolar ile 200 milyon dolar arasında dalgalanarak BCH’ye olan talebin dalgalandığını gösteriyor.

Sonuç olarak, yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

FTX Kripto Para Borsası’nın Solana (SOL) Satışı İddiası Gerçeği Yansıtmıyor

Sonraki Haber

Bitcoin İşlemi İçin 500 Bin Dolarlık Rekor Ücret Ödendi

İlgili Haberler