Binance ve CFTC: Borsadaki Bitcoin Oranı Düşüyor

Bitcoin Haber

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) kripto borsası Binance ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao‘ya mevzuat ihlalleri nedeniyle dava açmasından kısa bir süre sonra, girişimci piyasa manipülasyonu iddialarını reddederken hasar kontrol önlemleri aradı.

Binance ve CFTC

Ancak yatırımcılar, piyasadaki dalgalanmaları öngörerek duyuruyu takip eden 24 saat içinde Binance’den 3.400’ün üzerinde Bitcoin çekerek karşılık verdi.

CFTC’nin iddialarına yanıt veren CZ, “Binance hiçbir koşulda kâr amaçlı ticaret yapmaz ya da piyasayı manipüle etmez” dedi. Ancak FTX’den Sam Bankman-Fried ve Terraform Labs’den Do Kwon gibi kripto girişimcilerinin karıştığı olaylar, yatırımcıların kripto ekosistemine olan güvenini sarstı.

Yatırımcılar, gerçekleşmesi halinde kapanmanın etkisini azaltmak için varlıklarını Binance’den uzaklaştırmaya başladı. Sonuç olarak, Binance toplam Bitcoin bakiyesinde bir azalma görürken, diğer borsalar bir artış kaydetti.

Binance’in Bitcoin bakiyesi geçtiğimiz hafta 3.900 BTC’nin üzerinde azaldı ve bunun 3.400 BTC’si yalnızca son 24 saat içinde çekildi.

Diğer Borsalar

Coinbase, Bitfinex ve Gemini gibi rakip borsalar, 24 saatlik zaman diliminde BTC rezervlerinde artış kaydetti.

Kripto borsalarındaki Bitcoin bakiyelerinin 20 Mart’tan bu yana azaldığını belirtmek önemlidir. Son yedi gün içinde yaklaşık 27.000 BTC büyük borsaları terk etti.

CFTC’nin Binance ve CZ’ye karşı açtığı davanın yanı sıra, federal bir yargıç Voyager ve Binance.US arasında önerilen bir anlaşmayı geçici olarak durdurdu.

New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Jennifer Rearden 27 Mart’ta acil durdurma kararı vererek Voyager ve Binance.US arasındaki potansiyel anlaşmayı Adalet Bakanlığı’nın iflas planına karşı yaptığı temyiz başvurusu hakkında bir karar verilene kadar durdurdu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tone Vays Bitcoin Beklentisini Açıkladı: Ralli Mi Geliyor?

Sonraki Haber

XRP Beş Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

İlgili Haberler