Bitcoin (BTC) Büyük Ralli Öncesinde Bir Düzeltme Yapabilir Mi?

İlayda Peker

Bitcoin’deki kısa vadeli yatırım stratejisi benimseyen yatırımcılar fiyat 64.500 dolardan 60.380 dolara kadar gerilediği için son birkaç gündür paniğe kapılmış durumdalar. Bu sebeple de şu anda piyasada panik satışlarının olduğu görülüyor. Peki, bu satışlar büyük bir düşüşü tetikleyebilir mi?

Olağandışı Hareketler Mi Var?

Tutarlı düşüş ve istikrarlı toparlanma genellikle BTC‘nin sergilemeye ve bizim de görmeye alışık olduğumuz hareketler. Ancak geçen günlerde görülen bazı grafik hareketlerinin alışılanın dışında olduğu ifade ediliyor. Bitcoin 28 Ekim’de saatlik grafiklerde %5,5 ve 3 Kasım’da yine saatlik grafiklerde %4,4 düşüşler yaşadı. Ancak mumların açılış ve kapanış değerlerinin oldukça dar olduğu görülüyor.

Analistlere göre bu hamle altcoin’ler için her ne kadar alışıldık olsa da Bitcoin’de yeni bir düşüşün habercisi olabilir.

Kasım Ayı Beklentileri

Kasım ayında hemen hemen her analist ciddi bir fiyat artışı bekliyor. Ancak yukarıdaki durum göz önüne alındığında Bitcoin bu artışlar öncesinde yeni bir düzenleme yapabilir. 2013 ve 2017’deki her iki boğa koşusu sırasında da Kasım’da yüzde 40 ve yüzde 35 düzeltmelerin olduğu ifade ediliyor.

Yine de gelecek üç hafta içinde bu kadar büyük geri çekilmelerin olası olmadığı düşünülüyor. Ancak Bitcoin fiyatının bir düzeltme yapması halinde 55.000 dolara kadar gerileme ihtimali olduğu da ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak piyasanın popüler analistlerinden PlanB Bitcoin’in Kasım ayında 93.000 dolara kadar ulaşmasını bekliyor. Dolayısıyla önümüzdeki günler oldukça volatil geçebilir.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana Fiyatı Yıl Başından Bu Yana Yüzde 15.300 Arttı! Artışın Sebepleri Neler?

Sonraki Haber

Bitcoin’de (BTC) Yükseliş Göstergeleri Günden Güne Artıyor

İlgili Haberler