Bitcoin Kasım Ayında Beklendiği Gibi Artış Performansı Sergileyebilecek Mi?

İlayda Peker

Uzun süredir, Bitcoin fiyatı 62.500 dolarlık kilit direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalışıyordu. 21 Ekim’den bu yana lider kripto para birimi yatay bir hareket yaptıktan sonra dün fiyat önemli direnci kırdı ve 64.300 dolara kadar yükseldi. Yazının kaleme alındığı an itibari ile ise Bitcoin 63.200 dolar üzerinde işlem görüyor.

FOMC Toplantısı Fiyatı Baskılıyor

Her ne kadar BTC Ekim’i ne yüksek aylık kapanış ile sonlandırmış olsa da Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı BTC fiyatını baskılıyor gibi görünüyor. FOMC toplantısı en son gerçekleştiğinde, Bitcoin bazı dalgalı fiyat hareketleri ile karşı karşıya kaldı. Bu nedenle, BTC’nin bir süre daha yatay hareket edebileceği düşünülüyor. Bununla birlikte yakın gelecekte BTC’nin ivmesini yönlendirebilecek işaretler var.

Kasım Yükseliş Beklentileri

Tarihsel veriler değerlendirildiğinde genel olarak Kasım ayı Bitcoin için iyi geçen bir ay olarak kayıtlara geçiyor. Yine de yukarıda da belirttiğimiz gibi FOMC toplantısı bir takım endişelere sebep oluyor. Ancak endişelere rağmen uzman isimler ve analistler Kasım ayının BTC için çok iyi geçeceğini düşünüyor.

Örneğin; stablecoin supply ratio (SSR) göstergesi birikime işaret ediyor. Bu da genel olarak bir yükseliş sinyali olarak değerlendiriliyor. Yükseliş trendinin başarılı bir şekilde savunulması ile stablecoin’lerin BTC satın almak için kullanılabileceği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak analistler diğer teknik göstergelerin de Bitcoin için artış sinyali verdiğini ifade ediyor. Ayrıca piyasadaki genel beklenti de artış yönünde ve tüm bu etkenler birleşimi ile FOMC toplantısı sonrasında Bitcoin’in Kasım ayı performansına başlayabileceğini gösteriyor.

Ancak yatırımcıların bu noktada temkinli olması gerekiyor. Çünkü FOMC toplantısı bir süre daha fiyatı baskılamaya devam edebilir ve piyasadaki genel volatilite sebebiyle düşüş grafikleri görülebilir. Dolayısıyla mutlaka kendi araştırmanızı kendiniz yapın ve risk kontrolü dahilinde işlemlerini gerçekleştirin.


Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Oscar Ödüllü Yönetmen, Efsane Yapım Pulp Fiction’dan Kesitleri NFT Formatında Sunacak

Sonraki Haber

Bir Davada Kripto Para Birimlerinin Menkul Kıymet Olmadığına Karar Verildi

İlgili Haberler