Bitcoin, ABD İstihdam Verileri Sonrası Fiyat Artışı Yaşadı

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) fiyatı, Eylül ayında ABD işgücü piyasasının direnç göstermesi sonrasında yükselişe geçerek 28 bin doları yeniden test etti. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun verilerine göre, Eylül ayında bordro istihdamı 336 bin arttı ve işsizlik oranı %3,8’de sabit kaldı. Bu olumlu veriler, FOMC’nin Kasım toplantısında şahin bir tutum sergilemesine neden olabilir. Ancak, Eylül ayı TÜFE verileri, Fed’in Kasım ayındaki faiz kararına ışık tutacak.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan BTC fiyat hareketi analizinde, bir geri çekilmeden önce 28 bin doların üzerinde bir yükseliş tahmin edildi. BTC, fiyat dengesizliklerini veya likidite alanlarını yeniden test etme eğilimi gösterdi. Alıcılar, piyasaya yeniden girmek için 2 Ekim’den bu yana 27,0 bin dolar ile 27,2 bin dolar fiyat volatilitesini kullandı.

Son dönemdeki reddedilme ve 28,5 bin dolarlık yüksek seviye, Ağustos başındaki bir önceki düşük seviyeydi. Seviyenin üzerinde, 29,0 bin dolar ile 30,4 bin dolar arasında başka bir fiyat volatilitesi bulunuyor. Bu durum, Perşembe günü TÜFE verilerinin boğalar lehine olması durumunda BTC’nin belirtilen genel dirençleri yeniden test edebileceği ihtimalini gündeme getiriyor.

27.000 doların altına herhangi bir gerileme, özellikle Eylül TÜFE’nin satıcıların lehine olması durumunda BTC’yi zayıflatabilir. Bu durum, RSI’nin de gösterdiği gibi satın alma baskısının olumlu olmasına rağmen, OBV’deki volatilitenin son birkaç günde hareketli olmasıyla birleşince, BTC’nin fiyatı üzerinde belirleyici olabilir.

BTC piyasasına sermaye girişi sessiz kalırken, sipariş akışı analizi BTC’nin fiyat tepkisini 28,5 bin dolar, 29 bin dolar veya 29,5 bin dolar olarak görebileceğini gösteriyor. Öte yandan alım limiti emirleri 27,2 bin dolar ve 27,0 bin dolar seviyesinde bulunuyor. Dolayısıyla, önümüzdeki birkaç gün içinde BTC fiyat volatilitesinin 27 bin dolar, 28 bin dolar ile 29 bin dolar arasında olması bekleniyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bloomberg Analisti Ethereum ve Diğer Kripto Paralar Hakkında Konuştu

Sonraki Haber

Bitcoin ve Meme Coinlerin Güncel Piyasa Durumu ve Fiyat Analizi

İlgili Haberler