JPMorgan Stratejistleri, Lider Bitcoin’in Adil Fiyatını Belirledi

Mert Bahçe

Yatırım bankacılığı devi JPMorgan’ın uzman stratejistleri, Bitcoin’in adil piyasa fiyatını belirledi. Geçtiğimiz dönemlerde BTC’nin gerçek değerinin sıfır olduğunu belirten JPMorgan stratejistleri, mevcut fiyatın çok altında bir adil fiyat aktardı.

JPMorgan Stratejistlerinin Bitcoin Yorumu

JPMorgan stratejistleri, lider kripto para Bitcoin’in gerçek fiyatının 35.000 dolar olduğunu kaydetti. Bu fiyat mevcut değerin yaklaşık olarak %45 altında yer alıyor. Bloomberg’in bildirdiği üzere JPMorgan’ın bu değerlendirmesi Bitcoin oynaklığının altınla karşılaştırılarak elde edildi.

JPMorgan, amiral gemi Bitcoin’in inanılmaz rallisine rağmen mevcut fiyatlarla yatırımcılara çekici gelmediğini belirtti. JPMorgan’a göre Bitcoin volatilitesinde kaydedilen önemli azalma, yeni bir kurumsal para akışına kapıları açacak ve lider kripto parayı 100.000 dolara taşıyacak.

Dev bankanın analistleri volatilitesi nedeniyle yatırımcılara kriptoyu önermiyor. Bunun yerine JPMorgan, kurumsal yatırımcılara sermayelerini gayrimenkule veya hedge fonlarına yatırmalarını tavsiye ediyor. Mega bankanın stratejistleri, artan ekonomik beklenti dolayısıyla hedge fonlarının ve gayrimenkulun sıçrama kaydetmesini bekliyor.

JPMorgan’ın Kripto Para Hizmeti

JPMorgan; finansal danışmanların, varlık müşterilerin Grayscale Investments ve Osprey Funds’tan kripto para bazlı ürünleri alıp satmalarına imkan tanıyor. Hizmet Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Ethereum Classic’i kapsıyor.

Bitcoin’in yıllar içerisindeki etkileyici performansına rağmen JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, lideri reddetmeye devam ediyor. Dimon, geçtiğimiz dönemdeki röportajlarında Bitcoin’in beş yıl içinde 10 kat artabileceğini aktardı. Ancak yine de lider kripto paraya yatırım başlığı Dimon’ın ilgisini çekmiyor. Deneyimli CEO, Bitcoin’i “değersiz” olarak nitelendirdikten sonra topluluktan tepki çekmişti. Öte yandan Dimon’ın Bitcoin kararsızlığı sürerken JPMorgan kripto para hizmetleriyle gündeme gelmeye devam edecek.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Çin, Dijital Yuan Kullanılan İlk Kara Para Aklama Olayını Tespit Etti!

Sonraki Haber

Solana Fiyatı Yıl Başından Bu Yana Yüzde 15.300 Arttı! Artışın Sebepleri Neler?

İlgili Haberler