Bitcoin 30.000 Doları Geçti, Ne Bekleniyor?

Bitcoin Haber

Bitcoin, yaşadığı iniş çıkışlı hareketlerin ardından bir ralli gerçekleştirdi ve kısa bir süreliğine 30.000 dolar seviyesini aştı. Bazı kripto analistleri Bitcoin’in daha fazla kazanç elde edebileceğini ve potansiyel olarak ATH yolculuğuna gidebileceğini belirtiyorlar. Ünlü kripto analisti TradingShot, Bitcoin’in sürekli bir yükseliş trendini işaret eden güçlü teknik analizlere sahip olduğunu ve belirli kriterler yaşanmadığı sürece düzeltme yaşanmayacağını vurguladı.

Analiste göre, Bitcoin 35.000 dolarlık fiyatı hedefliyor ve en son Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) hakkındaki sahte haberlere rağmen oluşan olumsuz durumlara karşı güçlü bir duruş sergiliyor. TradingShot, Bitcoin’in 1 günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) incelemesinde 70,00 seviyesinin üzerine çıktığını ve aşırı alım bölgesine girdiğine dikkat çekti.

TradingShot, bir sonraki önemli alım fırsatının, Bitcoin’in 1 günlük MA100’e düzeltme yaptığında gerçekleşeceğini belirtti. Analist, aşırı alım RSI’sına rağmen şu anda bir düzeltme beklenmediğini, bunun yerine en az 3 Düşük Yüksek bekleyeceğini ve bu durumun 35.500’de simetrik bir Yüksek Zirve hedefleyeceğini belirtti.

Bitcoin’in, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ETF’yi onayladığına dair yalan haberin ardından yeniden 30.000 dolar seviyesini geri kazanmaya çalışması yatırımcılara umut veriyor. Kripto para dünyasında ise yıl sonuna kadar ilk Bitcoin ETF’inin onaylanması bekleniliyor. SEC bu konuyla ilgili herhangi bir zamanı işaret etmekten hala kaçınıyor.

Bitcoin şu anda 29.803 dolar seviyesinde işlem görüyor ve günlük incelemede yaklaşık %1’lik bir kazanç elde ettiği görülüyor. Haftalık fiyat incelemesinde ise Bitcoin %10’un üzerinde bir artış yaşamış durumda. Bu bilgiler yatırım tavsiyesi olmayıp, yatırımcılar kendi araştırmaları doğrultusunda işlem yapmalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Kripto Analisti SOMMI, XRP’nin Fiyat Geleceği Hakkında İddialı Tahminlerde Bulundu

Sonraki Haber

Kripto Dostu Politikacı Tom Emmer, ABD Temsilciler Meclisi Başkanlığına Aday Olabilir

İlgili Haberler