Willy Woo’dan Önemli Bitcoin (BTC) Piyasa Değeri Tahmini!

İlayda Peker
BTC - ETH - XRP TEKNİK ANALİZİ

Popüler on-chain veri analisti Willy Woo, Bitcoin’in piyasa değerinin muhtemelen bir daha asla 1 trilyon dolarlık seviyenin altına düşmeyeceğini düşündüğünü dile getiriyor. Buna ek olarak Woo Bitcoin’in (BTC) günümüzdeki grafiklerinin, geçmişte büyük bir artış yaşanmadan hemen önceki grafiklerle benzerlik çizdiğini ifade ediyor.

Yeni Bir Boğa Koşusu

Geçmişteki verilerle kıyaslandığında güünmüzdeki on-chain verilerin bir boğa koşusunu işaret ettiğini ifade eden Woo, yeni bir ralliye girildiğini dile getiriyor. Woo’ya göre teknik olarak da değerlendirildiğinde Bitcoin’de bir “çift tepe oluşumu” var ve Bitcoin çift tepelerin ilkini tamamlıyor, sonrasında ise yana doğru giden yükselen bir üçgen oluşuyor.

Tüm bunlara ek olarak Woo, volatiltenin bu döngüde gözle görülür şekilde düşük olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan Woo’ya göre Bitcoin 53.500 doların üzerinde kaldığı sürece BTC piyasa değeri 1 trilyon doların altına düşmeyecek. Dolayısıyla analist, 53.500 dolarlık seviyenin geri dönülmez bir şekilde geride kalması ile birlikte BTC piyasa değerinin bir daha 1 trilyon dolar altına inmeyeceğini ifade ediyor.

Tarihsel Veriler ve Piyasa Değeri

Analiste göre tarihsel veriler incelendiğinde bir sonraki ayı piyasasının dip noktası tarihsel olarak 53.500 dolar bandı olacak. Ayrıca analist, 1 trilyon dolar altında yapılan günlük kapanışların hemen reddedildiğini ve fiyatın hemen yeniden 1 trilyon dolar üzerinde olacak şekilde yükseldiğini dile getirdi.

Daha büyük bir zaman diliminde Woo, Bitcoin‘in büyük bir arz şokuyla karşı karşıya kaldığı ve kitleler diğer varlıklara kıyasla BTC’de değer depolamanın ne kadar kolay olduğunu fark ettiği için 2 trilyon doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Gayrimenkul gibi varlıkları tutma zahmetine girmeden Bitcoin gibi erişimi kolay bir şeye bir göz attığınızda, bundan büyük bir parça almak isteyeceksiniz. Bitcoin’in 10 trilyon dolar olan altının piyasa değerinde durmasına imkan yok. Çok daha yükseğe çıkacak, bu da kripto para başına milyonlarca dolar değeri göreceğimiz anlamına geliyor.” sözlerini kullandı.Total
88
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink, BitTorrent ve Elrond Fiyatı Analizi: LINK, BTT ve EGLD’de Son Durum

Sonraki Haber

Popüler Analist Açıkladı: Bu NFT Projesi Çok Küçümseniyor!

İlgili Haberler