Bitcoin 27 Bin Doları Aştı: Yükseliş ve Düşüş Beklentileri

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, balina birikiminin ortasında 27 bin doların üzerine çıktı. Ancak, uzun vadeli BTC yatırımlarının satış beklentisi fiyatı düşürmeye devam ediyor. Bitcoin’in fiyatı şu anda 27 bin doların üzerinde ve 100 saatlik Basit Hareketli Ortalama’nın üzerinde bulunuyor. Ancak, 27 bin 500 dolar ve 27 bin 650 dolar gibi direnç seviyelerinde kırılma, daha fazla yükseliş trendinin önünü açabilir.

Bitcoin, 27 bin 500 dolar direncinin üzerinde toparlanma gerçekleştiremezse, potansiyel bir düşüş yaşanabilir. Aşağı yönde ilk destek, 27 bin dolar seviyesi ve trend çizgisi civarında bulunuyor. Sonraki önemli destek seviyesi ise 100 saatlik Basit Hareketli Ortalama ile birlikte 26 bin 900 dolar civarında yer alıyor.

Grayscale ile ABD federal düzenleyici Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında, bu hafta GBTC ürününün bir spot Bitcoin ETF’sine dönüştürülmesine ilişkin görüşmelerin başlaması bekleniyor. Bu durum, SEC’in Grayscale lehine olan mahkeme kararına itiraz etmemeye karar vermesi sonrasında ortaya çıktı.

GBTC hisselerinin spot Bitcoin’in fiyatına olan negatif primi, yüzde 16’nın altına düştü. Negatif prim bu yılın başında yüzde 30’a kadar çıkmıştı. Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) Bitcoin’in Net Varlık Değeri’ne (NAV) olan negatif primi 13 Ekim itibariyle yüzde 15,87’ye düştü.

GBTC’nin negatif primindeki bu düşüş, BlackRock ve diğer birkaç varlık yönetimi şirketinin Haziran ortasında spot Bitcoin ETF için SEC’e başvuruda bulunmasının ardından başladı. Negatif prim 15 Haziran’da yüzde 44 iken 5 Temmuz’da yüzde 26,7’ye düşmüş ve o tarihten bu yana da düşmeye devam ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’deki Coinbase ve SEC Arasındaki Hukuki Mücadele

Sonraki Haber

“Güney Kore’nin En Büyük Kripto Para Borsası Upbit, Singapur’dan MPI Lisansı Onayı Aldı”

İlgili Haberler