Bitcoin’in Yaratıcısına İlişkin Yeni Tartışma: Kripto Topluluğundan Elon Musk’a Çağrı

Bitcoin Haber

2 Ekim’de, Bitcoin‘in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya atfedilen bir hesabın 5 yıllık sessizliğini bozması sosyal medyada büyük bir tartışmayı beraberinde getirdi. İddia edildiğine göre, bu hesap ve bir başka kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan hesap, aldatıcı ve yanıltıcı kimliklerle platformda faaliyet gösteriyor. Bu durumun platformun hizmet şartlarını ihlal ettiği belirtiliyor ve bu hesapların derhal kapatılması talep ediliyor.

Platformun politikalarına göre, yanıltıcı veya aldatıcı kimlik kullanarak kimlik sahtekarlığı yapılması veya başkalarını kandırmak amacıyla sahte kimlik kullanılması yasak. Bu durum, sahte bir ‘Tesla’ veya ‘Elon Musk’ hesabı açmakla aynı kabul ediliyor.

Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliği hakkında yıllardır birçok tartışma yaşanırken, 2018 yılında bu hesabın Andy Rowe tarafından yönetildiği iddia edildi. Rowe, 2 Temmuz 2018’de kendi hesabından yaptığı bir paylaşımda Satoshi hesabını “alıntılar” için derlediğini açıklamış.

Konuyla ilgili tartışma sürerken, kullanıcılar Elon Musk’a bu hesabın kapatılması çağrısında bulundu. Kripto topluluğundan gelen destek mesajlarıyla birlikte, bu durumun utanç verici olduğu ve hesabın hemen kapatılması gerektiği belirtildi.

Bu arada, Satoshi’nin kimliği hakkındaki en önemli iddia Craig Wright’a ait. Birleşik Krallık’taki bir mahkeme, 21 Temmuz’da Wright’ın Bitcoin üzerinde telif hakkı talep ettiği bir dava konusunda temyize gitmesine karar verdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatındaki Düşüş ve Altcoinlerin Değeri: Kripto Para Piyasaları Analizi

Sonraki Haber

Eylül Ayında Kripto Para Piyasasında Beklenmeyen Yükselişler

İlgili Haberler