Binance’in Stablecoin Hamlesi: FDUSD Yükseliyor, TUSD Çöküyor

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, stablecoin alanında önemli bir değişiklik yaptı. Platform, Binance USD (BUSD) desteğini sonlandırma süreci sonrasında First Digital USD (FDUSD)’yi aktif olarak desteklemeye başladı ve TrueUSD (TUSD)’yi geri planda bıraktı.

Binance, Temmuz ayında FDUSD’yi listelemiş ve bu stablecoin için sıfır ücretli alım satım programını başlatmıştı. Bu hamle sayesinde FDUSD işlem hacmindeki payı yüzde 16’ya kadar yükseldi. Öte yandan, Binance’in BUSD desteğini sonlandırmasının ardından stablecoin piyasasındaki boşluğu TUSD ile doldurması, TUSD’nin pazar payını yüzde 23’e çıkarmıştı.

Ancak, Binance’in tüm desteğini FDUSD’ye kaydırmasıyla TUSD’nin pazar payı yüzde 1’e kadar düştü. Aynı zamanda, son 24 saat içinde Binance üzerindeki BTC/FDUSD işlem hacmi, 2.83 milyar dolarla BTC/USDT işlem hacmine yaklaştı.

FDUSD, First Digital Labs markası altında faaliyet gösteren FD121 Limited tarafından ihraç edilen ve 1:1 oranında ABD dolarına endeksli bir stablecoin. Yüksek volatiliteden korunma, işlem maliyetlerini düşürme ve daha hızlı, güvenli işlemler sunmayı hedefleyen projenin rezerv hesabı, bağımsız üçüncü taraflarca denetleniyor ve denetleme raporları her ay kamuya açık olarak paylaşılıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Chainlink (LINK), Büyük Patlama İçin Hazır”

Sonraki Haber

Mina Coin’in Yükselişi ve Çekimlerin Durdurulması: Riskler ve Fırsatlar

İlgili Haberler