Bloomberg Analisti Uyardı: Bitcoin Önümüzdeki Aylarda Düşecek Mi? 

Bitcoin Haber

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, yılın ikinci yarısının Bitcoin (BTC) ve kripto piyasalarının geri kalanı için düşüşle geçebileceğini söylüyor. 

Bitcoin Yorumları 

McGlone, ufukta bir ekonomik durgunluk olduğuna inandığı için hisse senetleri ve kripto gibi risk varlıklarının önümüzdeki aylarda ucuzlayabileceğini söylüyor. 

Makro stratejiste göre, Federal Rezerv hala faiz oranlarını artırma yolunda ilerliyor ve bunun Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının performansını olumsuz etkileyebileceğini belirtiyor: 

Riskli varlıklar durgunluk dönemlerinde ucuzlayabilir. Yükselen borsa ile dikkatli merkez bankaları arasındaki kedi-fare oyunu riskli varlıklar için bir engel olabilir. Kriptolar en riskliler arasında yer alıyor ve Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi’nin (BGCI) 2023’te 2018’deki en yüksek seviyesinin üzerinde kalamamasının iyi bir nedeni olabilir: Fed hala sıkılaştırıyor.

BGCI, USD cinsinden işlem gören en büyük kripto varlıklarının performansını takip ediyor. 

Yılın İkinci Yarısı 

McGlone ayrıca Bloomberg Economics ekibinin kriptolar ve hisse senetleri için “çirkin” bir ikinci yarı öngördüğünü söylüyor: 

Grafiğimiz, Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi’nin yükselmesi ve BGCI’nin (2. çeyrekte) düşmesiyle nadir görülen bir ayrışmayı gösteriyor. Bir yıllık Federal fon vadeli işlemleri (FF13) bir likidite göstergesidir ve tırmanan bir borsaya artan faiz artırımı beklentilerini eklemek kripto fiyatlarına bir tavan getirebilir.  BGCI 2023’te 1 Haziran’a kadar yaklaşık %50, Nasdaq ise %30 yükselmiştir; bu da eğilimi durgunluklarda tipik olana doğru kaydırabilir: risk varlıkları ucuzlayabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Ordinals 10 Milyonu Aştı! Bu Ne Anlama Geliyor? 

Sonraki Haber

Binance Davası 700 Milyon Dolarlık Para Çekme İşlemini Tetikledi! 

İlgili Haberler