Binance Duruşması Başlıyor: İlk Hamleler ve Beklentiler

Bitcoin Haber

Binance US’nin SEC tarafından suçlandığı duruşma yaklaşık 2 saat sonra başlayacak. SEC, Binance’ı kayıtsız menkul kıymet ihracı dışında birçok şeylerle suçluyor. Bitcoin fiyatı duruşmaya yaklaşık 2 saat kala 27.000 doların üzerinde seyrediyor.

Haziran ayında SEC tarafından birden fazla suçlamayla dava edilen Binance borsasının duruşması 18 Eylül’de gerçekleşiyor. SEC, bugün mahkemeye yaptığı başvurulara göre şu ana kadarki bulguların acil bir teftiş gerektirdiğini belirtiyor. Ayrıca Binance borsasının kripto saklama kuruluşu Ceffu’yu kullanmasıyla ilgili endişelerini tekrar dile getiriyor.

Bu yılın başlarında Binance Custody iken Ceffu olarak markalaşan kuruluşun Binance ABD’ye de hizmet veriyor olabileceğini SEC belirtiyor. Eğer Ceffu global ve ABD borsasına aynı anda hizmet veriyorsa ABD müşterilerinin varlıkları yurt dışına taşınıyor olabilir. Bu durum, SEC tarafından kabul edilmiyor ve acil teftiş izni talep ediliyor.

SEC, ayrıca BAM Trading Services’in cüzdan saklama yazılımı ve ilgili hizmetleri sağlayan herhangi bir kuruluşla ilgili belgeleri üretmesini istiyor. Düzenleyici kurum, şirketi tutarsız beyanlarda bulunmak, belge ve bilgi üretimini yavaşlatmak ve müşteri varlıklarının saklanmasıyla ilgili ikna edici deliller sunamamakla suçluyor.

Son olarak SEC, Binance’in CEO’su Zhao’yu kendisini herhangi bir mahkemenin yargı yetkisi dışında gören bir kişi olarak nitelendiriyor. Bu durumun yanı sıra, Ceffu’nun Binance borsasının bir parçası olmadığını ve tamamen bağımsız bir üçüncü taraf teknoloji hizmet sağlayıcı olduğunu daha önce açıkladığı belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Geçmişi ve Geleceği: 2017 ve 2023 Grafik Karşılaştırması

Sonraki Haber

MATIC Coin’in Geleceği: Direnç Çizgisinden Bir Kırılım ve 0,85 Dolar’a Doğru Bir Artış Bekleniyor

İlgili Haberler