Binance US CEO’su Biran Shroder İstifa Etti

Bitcoin Haber

Binance US CEO’su Biran Shroder’ın görevinden istifa ettiği bildirildi. Son zamanlarda bir dizi yasal engelle karşılaşan ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava açılan Binance, iş gücünde azalmaya giderek işten çıkarmalara başladı. Binance US’de 100’den fazla kişinin işten çıkarıldığı belirtiliyor.

SEC’nin Haziran ayında Binance ve Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao’ya dava açması, kripto para borsası olan Binance’in regülatörlerin radarına girmesine neden oldu. SEC’nin ardı ardına Binance ve Coinbase‘e dava açması, kripto şirketleri ile mali düzenleyiciler arasındaki gerilimi artırdı.

Binance’ın son dönemlerde çeşitli Avrupa ülkelerinde yaptığı birçok lisans başvurusu reddedildi. Bu süreçte bir dizi yasal engel ile karşılaşan Binance, iş gücünü azaltmaya başladı ve son aylarda yüzlerce çalışanın işten çıkarıldığı iddia edildi.

Binance US CEO’su Biran Shroder’ın görevinden istifa ettiği bilgisi sabah saatlerinde duyuruldu. Binance, regülatörlerin radarına giren ve bir dizi yasal engelle karşılaşan bir kripto para borsası olarak biliniyor.

Binance US CEO’su Biran Shroder, görevinden istifa ettikten sonra, iş gücünü azaltmayı tercih eden Binance’ın ABD’deki iştiraki Binance US’de 100’den fazla personel işten çıkarıldı. Shroder, sosyal medya hesaplarından konuya ilişkin herhangi bir paylaşımda bulunmadı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

eToro CEO’su Bitcoin’in 2025’te 100.000 Doları Geçeceğine İnanıyor

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) 26.000 Doların Altına Geriledi: Kripto Para Piyasasında Düşüş Hüküm Sürüyor

İlgili Haberler